Marvel Spider-Man 500 liraya değer mi?

Oyunu dünya üzerinde belki de en ucuz alan toplum, buna "değmez" diyor. Aslında değer, hem de çok değer ama bizim ekonomimiz o kadar kötü ki, az olan paramızı buna verecek gücümüz yok. Doğru açıklaması bu.

Oyunu dünya üzerinde belki de en ucuz alan toplum, buna "değmez" diyor. Aslında değer, hem de çok değer ama bizim ekonomimiz o kadar kötü ki, az olan paramızı buna verecek gücümüz yok. Doğru açıklaması bu.
Tüm dünya da en ucuza alan ülkesindir fakat yine de oyun pahalıdır.

Bazı sitelerde 10 liraya Steam hesap olarak satan olacaktır, oradan alınması daha mantıklı.
Kişinin oyun biriktirme hastalığı yoksa bu hesaplardan oynanmasını ben de mantıklı buluyorum. Taş çatlasın 20-25 saat sürecek oyuna da 500 lira vermek bana fazla geliyor.

Tüm dünya da en ucuza alan ülkesindir fakat yine de oyun pahalıdır.

Bu tip AAA oyunlar 60 dolar/60 euro bandında çıkıyor. Bir Amerikalı'yı, İngiliz'i, almanı düşünelim. Bir yerde arkadaşıyla oturup basit bir yemek + içecek alıp yiyeceği fiyat bu. Onlar için 60 birim para. Günlük hayat içerisinde onu üzmeyecek bir miktar. Ama bizim gibi ülkelerde bölgesel fiyatlandırma yapıldığı halde çıkan rakamlar bizi üzecek miktarda.

Örneğin Sony kadar popüler olmayan firmanın, daha az popülerlikte bir oyun daha çıkacak The Callisto Protocol. Bu pahalı dediğiniz Spider-Man ile aynı fiyattan çıkıyor. :)

Oyunlar pahalı değil, bizim yaşadığımız yerde ekonomi kötü ve bizim algımızda bunlar hep pahalı gözüküyor "bize".

Dublaj olsaydı bir ihtimal alınabilirdi ama ne dublaj ne alt yazı içeriyor oyun yani kısaca değmez.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı