Marvel's Spider-Man 2'nin 11 dakikalık yeni oynanış videosu yayınlandı

Direk savaş mekanikleri elden geçirilmiş, yeni mekanikler web wing gibi olaylar gelmiş ve artık sadece PS5'de olduğu için 60FPS RTX açık oluyor, 30FPS RTX daha çok işte 30fps seviyorsan diye konulmuş o kadar. Bide grafiklerden daha çok atmosfere yönelmişler ışıklandırma falan acayip iyi.

Onun dışında zaten başka bir değişiklik olmamış, buna bende üzüldüm en azından menüleri değiştirselermiş.

Gerçi devam oyunu olduğu için fazla bir değişiklik beklemek mantıklı değil
30 FPS mi bu cidden? Kurban olayım böyle 30 FPS'ye.

60 FPS RT seçeneği ilk iki oyunda da vardı. Gelişmiş savaş mekanikleri Miles Morales'te de vardı. Daha iyi atmosfer 2018'deki oyunun 2020'de çıkan Remastered versiyonunda da vardı. Miles Morales'te karlı ortamdan atmosfer zaten tamamen değişmişti.
İlk oyunda Remastered almadığın veya yükseltmediğin sürece RT yoktu hocam, Remastered versiyonunda getirdiler o da zaten Miles Morales'in sistemi. Bu oyunda direk RT kapatma seçeneği yok hangi grafik modunu seçersen seç RT açık kalacak bu da zaten PS5'in ne kadar güçlü bir konsol olduğunu gösteriyor. (Ki evet, bir bilgisayar ile hala kapışamaz. Ona bir sözüm yok.)

Burada sıkıntı şu. Adamlar DLC seviyesindeki bir yan oyunda yaptıkları yenilikleri gerçekten yeni olan bir oyunda da yenilik olarak sunmuşlar.
Miles Morales'de tek yenilik elektrik güçleri ve yeni animasyonlar diye hatırlıyorum. Geri kalan ve oyunun direk içi zaten direk kopyala yapıştır olmuş. Evet aman aman bir değişiklik yok ikinci oyunda ama zaten dediğim gibi öyle bişey beklemek mantıksız. Zaten Miles Morales'de getirdikleri animasyondan daha çok yeni tarama sistemi, elden geçirilmiş kombat sistemi, parry sistemi (ilk iki oyunda da yok), web-wings (ilk iki oyunda da yok), elden geçirilmiş boss fightler, iki örümcek adam arasında geçişler, genişlemiş harita ve symbiote suit'e özel direk kendi hareketleri, güçleri, animasyonları ve sayre getirmişler. Maksimum beklentim de buydu hatta duyduğuma göre Loop de Loop yani Ağ atıp yuvarlak çizerek kendini uçurma, slingshot(bu kanıtlandı) ve TASM2'de ki sert dönüşler konulmuş deniliyor. Eğer böyle web-swing özellikler de varsa eğer bence benim beklentimi geçmiş.

Tabii bu kişiden kişiye değişir, belki sizin beklentiniz çok farklı birşey olacaktı. Ondan fazla bişey diyemem.

30 FPS mi bu cidden? Kurban olayım böyle 30 FPS'ye.
60FPS RT açık da oynanılabiliyor. 30FPS göz acıtabilir ama motion blur ile düzeltilmeyecek bişey değil. Allahtan göz yakan motion blur olmuyor bu oyunlarda ondan içiniz rahat olsun :D

Geri
Yukarı