Marvel's Spider-Man Controller çalışmıyor

Aeronight

Kilopat
Makaleler
6
Yer
Bolu
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600
Cooler Master MasterLiquid ML120L V2
Asus Prime B450M-K II
ASUS DUAL GeForce RTX 3060 Ti OC 8GB
XPG Gammix D35 2x8GB 3200MHz
ADATA Legend 750 500GB
Kioxia Exceria 480GB SATA 2x
ASUS TUF GAMING 650B 650W 80+ Bronze
Dostlarım sadece Spider-Man'de başıma geliyor. Gamepad'i görmüyor oyun. Diğer oyunlarda sıkıntı yok. Steam ınput'u hem aktifleştirdim hem de devre dışı bırakmayı denedim. İşe yaramıyor. Zaten big pictureda kullanıyorum Steam'i. Klavyeden yana sıkıntı yok.

DS4Windows denemedim. Eskiden kullanıyordum ama Steam'in yeni güncellemesiyle sildim. Steam ile DS4Windows çakışıyordu.
Steam'in yeni güncellemesiyle Input'ta dev değişiklikler olmadı. Hâla daha 3. parti uygulamalar çok daha iyi. DS4Windows veya X360CE'den devam edin.

Steam'in yeni güncellemesiyle Input'ta dev değişiklikler olmadı. Hâla daha 3. parti uygulamalar çok daha iyi. DS4Windows veya X360CE'den devam edin.
DS4Windows'ta blacklist var mı? Steam Profillerimi tek tek ayarlamak istemiyorum. Hatta direkt whitelist varsa oraya Spider-Man'i ekleyeyim.

Ayrıca Steam ile çakışmasını da istemiyorum. Nasıl halledebilirim?

DS4Windows'ta blacklist var mı? Steam Profillerimi tek tek ayarlamak istemiyorum. Hatta direkt whitelist varsa oraya Spider-Man'i ekleyeyim.

Ayrıca Steam ile çakışmasını da istemiyorum. Nasıl halledebilirim?

Steam'i geniş ekrana alıp kontrolcü ayarlarından girdiyi devre dışı bırakın. Büyük ihtimal PlayStation girdisini aktif etmişsinizdir. Bundan sonra da DS4 Windows'u indirirseniz sorununuz yüksek ihtimalle çözülecek.

Steam'i geniş ekrana alıp kontrolcü ayarlarından girdiyi devre dışı bırakın. Büyük ihtimal PlayStation girdisini aktif etmişsinizdir. Bundan sonra da DS4 Windows'u indirirseniz sorununuz yüksek ihtimalle çözülecek.
Hocam tam anlatamadım sanırım özür dilerim. Şunu istiyorum. Steam'de üşenmeyip oynadığım tüm oyunlar için özel profiller hazırladım. Örneğin Witcher 3 için touchpade F5 atamak gibi. Bunlardan vazgeçmek istemiyorum. Özellikle cloudda kaldığı için rahatım. Ben DS4Windows'u muhtemelen sadece Spider-Man'de kullanacağım. İstediğim Spider-Man çalıştığında DS4Windows çalışsın ama kapandığında o da kapansın. Bildiğimiz white list mantığı. Ayrıca yaklaşık 2 yıl kullandım ve Steam ile çift input olayından bıktım. Steam'in controller desteğini kapatsam bile çift tıklamaya devam ediyor.

@Aeronight benim şu an kullandığım DS4Windows sürümünde sağ alttan stop tuşuna basıp uygulamayı kapattığımda artık DS4Windows'un hiçbir foksiyonu çalışmıyor. Steam'le çakışmasını istemiyorsanız da kütüphanede oyuna sağ tıklayın> özelliklere basın> kontrolcü sekmesine girin> Steam girdisini devre dışı bırak seçeneğini seçin. Eğer DS4Windows kullanacaksanız Steam girdisi devre dışı olmalı. Merak etmeyin Steam girdisini devre dışı bırak dediğiniz oyun sadece ayarınızdan etkilenecek. Diğer oyunlarda Steam girdisi çalışmaya devam edecek.

Geri
Yukarı