Masaüstü mü Laptop mu ? Monster Abra A5 v2.1

Baturalp Özten

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ilk önce monster abra a5 v2.1 almaya karar vermiştim daha sonra masaüstü toplama bir bilgisayarın daha verimli olabilceğini düşündüm ama şu an aklım son derece karışık yardımlarınızı bekliyorum eğer masaüstü almaya karar verirsem diye kendimce bir bilgisayar topladım ona da bakıp yanlışım varsa yorum yazarsanız sevinirim. Abartı gezen biri değilim ama her tatilde köye gideriz ve senede bir de tatile çıkarız yardımlarınızı bekliyorum.

toplama bilgisayar.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İkisini de düzenli kullanan biri olarak masaüstü fakat bu değişebilir işinize göre... Sadece tatil için leptop almanızı tavsiye etmem. Telefon veya tabletiniz vardır onla yetinebilirsiniz bir süre. Leptopu köye götürmek de sıkıntı zaten...

Yanında taşımak ve hafif olsun diyorsan dizüstü eğer çok yüksek performans istiyorsan masaüstü.
Not: Dediğin yaşantıya dizüstü uyar.
Not: Bütçeni de söylersen daha iyi yardımcı olabiliriz.

Yaptığınız işlere de bağlı,fakat sürekli oyun oynamıyor arada oyun oyun oynuyorsanız laptop tercihiniz olabilir. Anladığım kadarıyla 3500 tl bütçeniz var bu fiyata güzel bir performans oyun pcsi alınabilir. Ama yinede size kalmış

Tabletim var bende idare edeceğini düşünüyorum ama bir yandan da kuzenler orda laptoptan oyun oynarken canım sıkılır mı diye düşünüyorum açıkcası performans istiyorum çünkü bu bütçeye kadar babama bayağı bir yalvardım bana laptopu veya masaüstünü aldıktan sonra en az 4 yıl hiç lafını dahi yaptırmıycak peki bu 4 yıl dayanma konusunda hangisini önerirsiniz ?

Ben leptopu sınırlarını zorlayarak 5-6 sene kullandım. 1.500 TL te almıştım. Leptop çok da sağlam bilgisayar değil. Onu da göz önünde bulunur. Zaten tatil yapmaya, kafa dinlemeye gidiyorsun. Canın sıkılırsa tablette oynar TV seyredersin. He illa bilgisayar oyun oynayacağım diyorsan laptop alabilirsiniz.

Böyle bir öneride bulunabilirim. Kasa, monitör, işlemci ve anakarttan kısıp SSD ve R9 290x ekledim.

Dosya Ekleri

• 290x.png
    290x.png
    53,6 KB · Görüntüleme: 312
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı