Çözüldü Masa ışığını açınca PC'den görüntü gitmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

probutloser

Hectopat
Yer
mersin / erdemli
Daha fazla  
Laptopumu HDMI ile TV'ye bağlı kullanıyorum. Akşam olunca masamın lambasını açıyorum, TV'ye görüntü gitmiyor. Laptopu şarjdan çıkarınca ve ışığı söndürünce yeniden gitmeye başlıyor. 2 TV ve 2 kablo ile dendim sonuç değişmedi.

Çözüm
Deneyebilirsiniz.

Şu an VGA kablom yok işe yararsa bir tane alacağım.

Edit: Sorunu çözdüm. Dediğiniz gibi voltaj yetmiyordu sanırım. Uzatmaları birleştirip TV'yi başka bir odadaki prize bağladım. Biraz idare edeceğim. Daha sonra kapıların üstünden bir elektrik kablosu vb. yapıp ek bir priz yapacağım. Ama hala merak ediyorum VGA kablo kullansam yine çözülür müydü?
Laptopumu HDMI ile TV'ye bağlı kullanıyorum. Akşam olunca masamın lambasını açıyorum, TV'ye görüntü gitmiyor. Laptopu şarjdan çıkarınca ve ışığı söndürünce yeniden gitmeye başlıyor. 2 TV ve 2 kablo ile dendim sonuç değişmedi.

Çoklu prizde sorun olabilir. Cihazları aynı anda çalıştırmaya çalışmak prizi yakabilir ya da tesisatı yakabilir. Arkadaşların dediklerini sırasıyla yapmanızı öneririm.

3'lü ya da uzatma kullanıyorsan tesisatdaki elektrik yetmiyor olabilir.

Gelen güç yetmiyordur. Bir ara elektrik soba kullanırken klavye falan çıkıyordu bende. Başka bir çoklu priz ile deneyin. Olmaz ise hattınızı ölçtürün.

Peki VGA kablo kullansam veya uzatma ile TV'yi başka bir prize (mesela başka bir odadaki) bağlarsam sorun çözülür mü?

Deneyebilirsiniz.

Şu an VGA kablom yok işe yararsa bir tane alacağım.

Edit: Sorunu çözdüm. Dediğiniz gibi voltaj yetmiyordu sanırım. Uzatmaları birleştirip TV'yi başka bir odadaki prize bağladım. Biraz idare edeceğim. Daha sonra kapıların üstünden bir elektrik kablosu vb. yapıp ek bir priz yapacağım. Ama hala merak ediyorum VGA kablo kullansam yine çözülür müydü?

Son düzenleme:
Çözüm
TV'yi ve diğer cihazları taktığınız prizin sigortasını daha yüksek amperli bir sigorta ile değiştirmek sorununuzu çözecektir muhtemelen. Ya da uzatma kablosu kullanıyorsanız kullandığınız uzatmanın kablosu ince geliyordur, herhangi bir elektrikçiden daha yüksek akımlara dayanabilecek bir uzatma kablosu yaptırabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı