Masanın oynamasından dolayı monitörde karıncalanma olur mu?

Rain1

Picopat
Önceden APU sistem kullanıyordum ve monitörü 144Hz kullanıyordum. Sonra GTX 1660 Super ekran kartı aldım sıfır ve yine aynı monitörü bu sefer 165Hz kullanmaya başladım. Kablolar monitörün orijinal kabloları. Bu arada ekran kart alınca bir de bilgisayar masamı değiştirdim ama bayağı kötü bir masa çıktı ve ben klavyede bu yazıları yazarken bile biraz hızlı yazarsam monitör titriyor sarsıntıdan.
Ara sıra oyunda değilken monitör kenarlarında siyah beyaz gibi bir karıncalanma oluyor ve kısa sürede geçiyor. Ama ben oyuna girerken kabloları tam oturmuş mu diye kontrol ediyorum hep ve oyunda saatlerce oynamama rağmen hiç sorun olmadı. Genellikle klavyeyi hızlı kullandığım masaüstündeyken bu sorun oluyor. Ekran kartı sorunlu olsaydı oyun oynarken de sorun olmaz mıydı? Masamın şıngır şıngır oynamasından kaynaklı bir temassızlık olabilir mi? Sürekli monitörde kablolar oturmuş mu diye kontrol edip duruyorum.
Bu sorunlar ekran kartlı yeni sisteme geçince başladı ama ekran kartıyla birlikte yeni kullanmaya başladığım masa eskiden yoktu ve monitör titriyor ben klavyede yazı yazarken.

Hocam eski bilgisayarımdada aynı sorun vardı monitör kablolaları takılı olsa da masa sallandığı zaman kablolar yerinden oynayıp geri yerine geliyor tamamen masanızla alakalı bir şey.

165Hz için kullandığım DP kabloyu çıkarıp onun yerine 144Hz için HDMI kabloyu taktım ve 2 gündür ekranda karıncalanma olmadı. Sorun o zaman kabloda mı acaba? Ama monitörün orijinal DP kablosu bu?

165Hz için kullandığım DP kabloyu çıkarıp onun yerine 144Hz için HDMI kabloyu taktım ve 2 gündür ekranda karıncalanma olmadı. Sorun o zaman kabloda mı acaba? Ama monitörün orijinal DP kablosu bu?

Aynen kablodan kaynaklı oluyor. Orijinal falan olması önemli değil fazla bazı kablolar yapıyor bu sorunu.

Geri
Yukarı