Masaüstü arka planı kendiliğinden değişti

fancy217

Picopat
Masaüstü arkaplanım düz renk siyahtı internete girdim. Çıktım masaüstü Windows 10 resmi olmuş, bilgisayarda virüs mü var? Kaspersky ile tarama yaptığımda bir şey bulmamıştı ama şimdi tekrar tarama yapacağım.
Bir de görev yöneticisinde boşta çok bellek kullanan Textinputhost diye bir hizmet var bu virüs mü?

Son düzenleme:
Bendede olmuştu bi ara şüphelenmedim değil
Textinputhost hizmeti trojan miner virüsü olabilirmiş ve benimde masaüstü arkaplanım kendiliğinden değişince daha çok şüphelendim bastım formatı.
Kullanıcı hesabın başka bilgisayara bağlıysa senkronize etmiştir. Bağlı değilse o başka tabi.
Bağlı değil. Eşitleme kapalı.

Son düzenleme:
Masaüstü arkaplanım düz renk siyahtı internete girdim. Çıktım masaüstü Windows 10 resmi olmuş, bilgisayarda virüs mü var? Kaspersky ile tarama yaptığımda bir şey bulmamıştı ama şimdi tekrar tarama yapacağım.
Bir de görev yöneticisinde boşta çok bellek kullanan Textinputhost diye bir hizmet var bu virüs mü?
Orjinal mi yoksa kopya mı Windows?

Virüs girmiş siz format attım demişsiniz ama önerim tedbiren PC Malwarebytes ile taratın.

Orjinal mi yoksa kopya mı Windows?
Windowsun kendi sitesinden ISO indirip temiz kurulum yaptım kendiliğinden doğrulanmıştı yani etkinleştir yazısı yoktu.
O halde hesabın veya girdiğin Key başka yerde kullanılmış olabilir.
Key nedir? Windows 10 key mi?
Virüs girmiş siz format attım demişsiniz ama önerim tedbiren PC Malwarebytes ile taratın.
Telefondan yazıyorum bilgisayara format atılıyor şuan. Format bitince yükleyip tarama yaparım.

Son düzenleme:
Textinputhost hizmeti dijital madencilik virüsü olabilirmiş ve benimde masaüstü arkaplanım kendiliğinden değişince daha çok şüphelendim bastım formatı.
Windows'un kendi sitesinden ISO indirip temiz kurulum yaptım kendiliğinden doğrulanmıştı yani etkinleştir yazısı yoktu.

Key nedir? Windows 10 key mi?

Windows keyi girdiniz mi?
Windows 10'da oluyor mu bilmiyorum ama önceden Windows etkin değilken siyah ekran oluyordu ve aşağıda Windows kopyanız etkin değil yazıyordu.

Geri
Yukarı