Çözüldü Masaüstü bilgisayar açılırken DEL ile BIOS'a girememe sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Özgürcan Edis

Hectopat
Daha fazla  
Masaüstü bilgisayarım açılırken bios ekranı geldiğinde klavye ve mouse kapalı duruyor ve del e basıp bios menüsüne giremiyorum. Ne yapmalıyım ?

Yani klavye bios sırasında açılmıyor, BIOS ekranı geçince açılıyor.

Çözüm
Dün Boot menüsüne bir kere girdim ve girebiliyordum ama bugün niyeyse giremiyorum. MSI logosunun önünde Windows açılıyor ve o sırada basamıyorum.

Ayarlar-bilgisayar ayarlarını değiştir-güncelleme ve kurtarma-kurtarma-gelişmiş seçenekler-UEFI bellenim ayarlarından çözdüm sorunu sağ olun yardım ettiğiniz için :)
Anakartım Msi Z97 Gaming 5 ve işletim sistemim Windows 8.1 Embedded Pro (Dreamsparktan aldım) bende bios ekranı açılıyor fakat ekran açıldığında klavye çalışmıyor .Bios ekranını geçince klavyem çalışmaya başlıyor.

KLavyeniz usb 3.0 portundaysa değiştirin. Anakarta doğrudan bağlı usb 2.0 portuna bağlayınız. Eğer bu şekilde de çalışmıyorsa ps2 girişli bir klavyeyle dener misiniz ?

Dün Boot menüsüne bir kere girdim ve girebiliyordum ama bugün niyeyse giremiyorum. MSI logosunun önünde Windows açılıyor ve o sırada basamıyorum.

Ayarlar-bilgisayar ayarlarını değiştir-güncelleme ve kurtarma-kurtarma-gelişmiş seçenekler-UEFI bellenim ayarlarından çözdüm sorunu sağ olun yardım ettiğiniz için :)

Çözüm
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı