Masaüstü bilgisayar açılışta takılı kalıyor

furk4nmrs

Femtopat
Merhaba. Bilgisayarım birden açılışta takılı kalmaya başladı. Logodan sonra gelip dönen yuvarlak aralıksız devam edip masaüstüne erişimimi engelliyor. Okuldan geldiğimden beri başında bekledim ama hiçbir şekilde açılmıyor. Bütün videolara baktım yapmadığım şey kalmadı ama gene de açılmadı. Bazı insanlar hard diskte sorun olabilir diyor ama maalesef PC sisteminden anlamıyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20221230_234424.jpg
    IMG_20221230_234424.jpg
    125,6 KB · Görüntüleme: 22
Devam mı ediyor yoksa donuyor mu?

Eğer devam etmiyorsa donuyorsa Windows'dan kaynaklı bir sorundur sanırsam. Yaklaşık 3 yıl önce benim de başıma gelmişti. O zamanlar orijinal olmayan bir Windows kullanıyordum her güncelleme yaptığımda attığın fotoğraftaki yerde kalıyordu. Çözüm için format atıp Windows 10 Pro key almıştım ve düzelmişti.

Devam mı ediyor yoksa donuyor mu?

Eğer devam etmiyorsa donuyorsa Windows'dan kaynaklı bir sorundur sanırsam. Yaklaşık 3 yıl önce benim de başıma gelmişti. O zamanlar orijinal olmayan bir Windows kullanıyordum her güncelleme yaptığımda attığın fotoğraftaki yerde kalıyordu. Çözüm için format atıp Windows 10 Pro key almıştım ve düzelmişti.
Devam ediyor hiçbir şekilde açılmıyor

Arkadaşlar sanırım sorun tarih ve yılda biosa girdiğimde yılı 4141 gösteriyor resetlemeyi denedim ama yapamadım bilen varmı.

Son düzenleme:
Anakart yada cihaz marka ve modelini yazın.

BIOS'ta Date and Time Setting kısmında tarih ve saati ayarlayın. SATA kısmını AHCI olarak ayarlayın.
Boot menüsünde UEFI seçili olsun. CSM disable ayarlayın. Fast Boot disable ayarlayın.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı