Çözüldü Masaüstü bilgisayar Ethernet kablosu olmadan nasıl internete bağlanır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

pixeliko

Hectopat
Makaleler
16
Yer
Türkiye
Yeni bilgisayar geldi, bağladım monitöre açtım bilgisayarı. Her şey iyi sıkıntı yok ama internete bağlanamadım. Ethernet kablosu yokmuş. Kabloyu alıp taksam bile modem çok uzakta, sanırım modeme bağlamanız lazım. Normal laptopta olduğu gibi kablosuz bağlanmıyor mu masaüstü bilgisayarlarda?

Çözüm
Redmi Note 10 Pro.

Telefonu bilgisayara bağlayın hocam. Ne yapmak istediğinizi soracak. Dosya paylaşımı, şarj etme gibi bir şey çıkacak bildirim panelinde. Oradan USB tethering seçeceksiniz. Geliştirici seçeneklerinden USB hata ayıklama seçeneğini açık yapmazsanız çalışmayabiliyor.
Evet var, peki bu özellik verimli çalışıyor mu?

Çoğu USB Wi-Fi adaptörden iyi çalışıyor. GameGaraj'dan aldığım sistemin yanında 150 TL'ye TP-Link marka Wi-Fi adaptör aldım. İnternet hızımın yarısını zor veriyordu. Telefon ile bağladığımda sorun yaşamadım. Telefonun Wi-Fi'si çoğu USB adaptörden kat kat güçlü oluyor.

Anakart modeli nedir?
Yanlış bulmadıysam, Gigabayt Z68P-DS3
Çoğu USB Wi-Fi adaptörden iyi çalışıyor. GameGaraj'dan aldığım sistemin yanında 150 TL'ye TP-Link marka Wi-Fi adaptör aldım. İnternet hızımın yarısını zor veriyordu. Telefon ile bağladığımda sorun yaşamadım. Telefonun Wi-Fi'si çoğu USB adaptörden kat kat güçlü oluyor.
Nasıl yapabileceğimle ilgili video, yazı vs. varsa atabilir misiniz? Ben bulamadım da.

Redmi Note 10 Pro.

Telefonu bilgisayara bağlayın hocam. Ne yapmak istediğinizi soracak. Dosya paylaşımı, şarj etme gibi bir şey çıkacak bildirim panelinde. Oradan USB tethering seçeceksiniz. Geliştirici seçeneklerinden USB hata ayıklama seçeneğini açık yapmazsanız çalışmayabiliyor.

Çözüm
Siz yazarken biraz kurcaladım ve hata ayıklama açmadan, kişisel erişim noktasına gidip USB internet paylaşımı açınca geldi internet. Teşekkürler vakit ayırdığınız için.

Hocam bende aynısını yapıyorum fakat hız çok yavaş aldığım hız normalde 50 Mbps fakat bilgisayara 5 olarak gidiyor nasıl hızlandırabilirim bunu ?

Geri
Yukarı