Masaüstü Bilgisayar İçin Ortalama Sıcaklık Değerleri Ne Olmalı?

Butschi

Kilopat
Makaleler
9
Daha fazla  
Merhaba Arkadaşlar ;

Başlıkta da belirttiğim gibi masaüstü bilgisayarlar için ortalama ısı değerleri ne olmalı?

Kendi bilgisayarımdan bir fotoğraf çektim sizce bu ısı değerleri normal midir?

Özellikle Grafik İşlemci (GPU)'nun Isı değeri normal midir?

Not : Oyun oynarmıyorken çektim bu fotoğrafı.

XWQjko.png

Öncelikle ısı değil sıcaklık. Lise veya ortaokulda iseniz ileride bu sizin karşınıza çok çıkacak sorularda. :)

Yaz ayının geldiğini aklımızda bulundurursak 40 derece civarı kabul edilebilir. Ancak 48 derece boşta, normal değil.

GPU ise daha kabul edilebilir. GPU'da sorun yok diyorum ben.

Pardon karıştırmışım :D Şuan gene çektim değerleri.

CPU #1 Çekirdek #1 : 55-57 Arası değişiyor gibi

XWQjXR.png

Aşağıda paylaştığım yazıya göz atmanda fayda görüyorum. Odanın, bulunduğun yerin, bilgisayarı koyduğun noktanın özelliklerine göre, kasanın hava akışına müsait olup olmamasına göre değişebilir ideal sıcaklık. İstanbul için yaz koşullarında bu sıcaklık değerleri yüksek. Ama bugün baktıysan mesela, dışarısı gölgede 36 santigrat derece civarında, evin durumundan dolayı oda sıcaklığın daha yüksek ya da düşük olabilir.

[Bilgi] Soğutma Üzerine Notlar | Technopat Sosyal

Ekran kartının sıcaklığı baya fazla fanını falan temizleseniz iyi olur. İşlemcide sıcak onunda fanı temizleyip macun yenilerseniz hiçbir sorun kalmaz ortada.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı