Masaüstü bilgisayar için Wi-Fi adaptör ya da bağlantı mimarisi önerisi

Daha fazla  
Merhabalar,
Yeni topladığım kasa için Wi-Fi adaptör arıyorum. Anakartım ASUS TUF B450-PLUS GAMING serisi. Kablo çekme durumum şu an için yok. Mesafem fazla değil fakat Kablonet kulladığım için modemi istediğim şekilde konumlandırmıyorum. İlk etapta sorunumu Wi-Fi adaptör ile çözmek peşindeyim.
Oyun oynarken beni üzmeyecek bir adaptör önerisi arıyorum.
PCI-ex ağ kartı daha mantıklı gözüküyor fakat şu anda bekleyebilir.
Bunun yanında başka bir mimari öneriniz varsa( bir modem alıp, ana modeme bağlayıp Ethernet ile PC'ye girmek gibi) bunlara da açığım :)
şimdiden teşekkür ederim.

Eğer modeme uzaksan ve duvar giriyorsa araya Wi-Fi'den Online oyun oynamak zulüm. Adaptör almak yerine iyi Access Point alıp ondan Ethernet kablosu çekerek daha iyi verim alırsın. Fakat oyun oynamayacaksan adaptör işini görür.

Merhabalar,
Yeni topladığım kasa için Wi-Fi adaptör arıyorum. Anakartım ASUS TUF B450-PLUS GAMING serisi. Kablo çekme durumum şu an için yok. Mesafem fazla değil fakat Kablonet kulladığım için modemi istediğim şekilde konumlandırmıyorum. İlk etapta sorunumu Wi-Fi adaptör ile çözmek peşindeyim.
Bunun yanında başka bir mimari öneriniz varsa( bir modem alıp, ana modeme bağlayıp Ethernet ile PC'ye girmek gibi) bunlara da açığım :)
Bütçe nedir? Aynı sorun neticesinde ben de pci-Express kart aldım. Muhteşem hızlı ve kabloludan farksız. Aşırı memnunum ama fiyatı yüksek. Bu yüzden bütçenizi söyleseniz daha iyi tavsiye verebilirim.

Merhabalar,

Şu an piyasadaki en iyi Wi-Fi kartına sahip ve Wi-Fi modülü ayrı olan versiyonunu al daha iyi verim alırsın ve Kablonet kullananların çoğu cihazlarının yanına güzel bir router alıp bridge modunda bağlantı sağladıktan sonra interneti dağıtma ve yönetme işlemini router üzerinden halleder modem ise sadece interneti routera aktarır.

Son düzenleme:
Bütçe nedir? Aynı sorun neticesinde ben de pci-Express kart aldım. Muhteşem hızlı ve kabloludan farksız. Aşırı memnunum ama fiyatı yüksek. Bu yüzden bütçenizi söyleseniz daha iyi tavsiye verebilirim.
Şu an piyasadaki en iyi Wi-Fi kartına sahip ve Wi-Fi modülü ayrı olan versiyonunu al daha iyi verim alırsın.

Ben Asus pce-ac68 modelini şiddetle tavsiye ediyorum. Buradan sipariş verdim:

ASUS PCE-AC68 WLAN 1300 Mbit/s Dahili Network Kartı Fiyatları ve Özellikleri

Bu model yurtdışında satılıyor, türkiyede satan yer sadece burası. Satıcı hakkında yaşadığım deneyimi aynen bir yazımda paylaşmıştım, buraya da yazıyorum aynı mesajı.

Ürün sipariş açıklamasında aras kargo ile ulaştırılacağı ve ertesin gün kargoya verileceği belirtilmişti. Dedikleri gibi de oldu, ertesi gün kargoya verildi. Ve sonraki gün ürün elime ulaştı. Yani 1 buçuk günde elime ulaşmış oldu, hız konusunda baya memnun kaldım. Gelen ürün aşırı derecede sağlam paketlenmiş, üzerinde darbe vs. yoktu. Kutu içerisinden çıkan ürün orjinaldi ve sıfır üründü, kurulum CD de hazır bir şekilde gönderilmiş ve ayrıca ürün hakkındaki tüm belgeler de eksiksiz bir şekilde kutu içerisinden çıktı. Ürüne gelirsek üründe belirttiğim gibi hiçbir hasar yoktu. Aldığım üründen de aşırı derecede memnun kaldım. 45 MBPS İnternet hızından 43 mbps alıyor, ping değerleri zaten muazzam. Kabloluya aşırı derecede yakın bir performans veriyor. Kurulumu vs. basitçe yapılabiliyor. İşin özü ben bu alışverişten memnun kaldım. Ama şöyle bir şey de var, bir kere memnun kaldım diye kendi sitesinden alışveriş yapacağım anlamına gelmiyor. Ki zaten böyle sitelere pek güvenmem, ben N11 güvencesiyle bu ürünü aldım. Her gönderdikleri ürünlerde bu kadar özenliler mi bilemem ayrıca bir ürün siparişi ile mağaza güvenli demek de yanlış olur ama şunu da söylemem gerekiyor ki. Bu alışveriş benim için olumlu geçti, memnun kaldım

Hocam 300 liralara çıkabilirim bütçe için. Benim arada 1 duvar var yok gibi. Modemi odaya yakına alabilirim fakat arada koridor var kablo çekemem. Mesafe işini 3-4 metreye düşürebilirim.
Şu an piyasadaki en iyi Wi-Fi kartına sahip ve Wi-Fi modülü ayrı olan versiyonunu al daha iyi verim alırsın ve Kablonet kullananların çoğu cihazlarının yanına güzel bir router alıp bridge modunda bağlantı sağladıktan sonra interneti dağıtma ve yönetme işlemini router üzerinden halleder modem ise sadece interneti routera aktarır.

Bütçe 300 TL dolaylarında olacak hocam. Benim evim çok büyük değil dolayısı ile modemle aramda çok mesafe yok. Odadan direk salona çıkılıyor ki modem salonda. Modemi odanın kapısına bayağı yaklaştırabilirim. En mantıklı çözüm önerdiğiniz sistem fakat, daha ucuz yolla çözmek durumundayım. Sistemi henüz topladım.
ASUS RT-N12 modeline bakabilirsiniz hocam. 5 adet Ethernet port girişi var Access Point router ve repeater özellikleri var. Aynı sorunu bende yaşıyordum bunu aldım 3 gündür kullanıyorum.

Hocam cihaz ile ilgili deneyimleriniz nasıl kullandığınız süre boyunca?
Biraz araştırdım şu 2 model cazip geldi. Önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim.
ASUS-PCE51
TP-LINK Archer T4E

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı