Masaüstü bilgisayar için Wireless ve Bluetooth bağlantısı adaptörü

Konu sahibi ben değilim.😀 Kule tipi soğutucu fiyatına wireless adaptör. Biraz pahalı geldi onun yerine USB olanlar daha mantıklı değil mi ?😀
Hem Wi-Fi hem Bluetooth demişti konu sahibi. İkisinin birarada olduğu USB bağlantılı dongle olduğunu hiç göremedim. Ayrıca bence bu bilgisayara PCI’den bağlı olduğu için düşmesi kalabalığı ve USB portlarindaki dağınıklığı önlemesi daha avantajlı bana göre. Zaten sebebini de yazmıştım. Tercih meselesi. 5-6 sene önce asusun böyle bir ürününü almıştım 165 lira civarında. Hala duruyor ve aktif çalışıyor. TV yansıtma olsun, Bluetooth kulaklık, klavye, mouse vs ürünleri aktif bir şekilde iligine kadar kullanıyorum. Her ne kadar pahalı gibi görunsede bana göre bu daha mantıklı geliyor.
Niye ısrarla USB adaptör öneriyorsunuz? USB adaptörlerin ömrü çok kısa. Bütçe belirtirseniz öneri yapabilirim.
Sanırım aynı lisanı konuşuyoruz. Sonunda beni anlayan biri çıkmış. Az paraya düşük ve ömrü kısa yatırım yada biraz daha üstüne katarak uzun zaman sisteminde kullanacağın ve diğer sistemlerine miras kalacak bir donanım. Özellikle Bluetooth’un şaha kalktığı bir zamanda. Görüntü aktarımı olsun, kulaklıkları olsun. Bluetooth candır. Hele birde PCI girişine takılırsa müthiş bir donanım olur.

Son düzenleme:
Böyle bir ürün var mı çok bilgim yok ama bildiğim kadarıyla ve ufak araştırmamla bulamadım ama Wireless adapter için şu an kullandığım TP-Link Archer T2U modelini öneririm fiyatı 110-130 TL arasında gidip geliyor. Ben yaklaşık 1 aydır kullanıyorum ve hiçbir sıkıntı yaşamadım.
Edit: Sistem sağlammış.
Teşekkürler hocam.Bluetooth var mı bu ürün içerisinde acaba ?
Geçenlerde gözüme bir tane çarpmıştı. Wi-Fi 6 ve Bluetooth 6 destekliyordu. Eğer alacaksan da bu özelliklere sahip olması senin için artı olabilir. İleride de bu teknolojiyi kullanabilirsin. Bende Asus’un farklı bir modeli vardı ama çok eskidi.

Edit Bluetooth 5 yanlış yazmışım.
Teşekkürler hocam satın alırken buna dikkat edeceğim.
Bu yeterli olabilir. Hem dışarıda USB portlarını da boş bırakırsın.
Bunu kaydettim ama fiyatı daha uygun olan bir tane olursa daha iyi olur ürünlerin fiyatlarını ve piyasasını bilmiyorum lakin verebileceğim maksimum bütçe 200 tl şuanlık.

Yeni konular

Geri
Yukarı