Masaüstü bilgisayar nasıl taşınır?

murcopat

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, size danışmak istediğim bir konu var. Öncelikle Recep ve Ali bey in Murat abi gf için yaptıkları kasanın aynısını toplama parçalar ile yaptırdım. Uzatmadan sorumu sormak istiyorum ben toplama bir bilgisayarı bir şehir den bir şehire götürürken taşımada bir sorun olur mu? Yani yolda darbe, vurma gibi etkenler olmadan bilgisayarın kasasındaki ekran kartı vs... zarar görür mü ? Yoksa parçalarını çıkarmadan direk bagaja yerleştirip götürebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, size danışmak istediğim bir konu var. Öncelikle Recep ve Ali bey in Murat abi gf için yaptıkları kasanın aynısını toplama parçalar ile yaptırdım. Uzatmadan sorumu sormak istiyorum ben toplama bir bilgisayarı bir şehir den bir şehire götürürken taşımada bir sorun olur mu? Yani yolda darbe, vurma gibi etkenler olmadan bilgisayarın kasasındaki ekran kartı vs... zarar görür mü ? Yoksa parçalarını çıkarmadan direk bagaja yerleştirip götürebilir miyim?
Bagajda götür.

Kasayı şu beyaz köpüklerle sar ondan sonra karton kutusuna geri koy iyice bir bantla öyle taşı. Birde MuratAbiGF kasa açılımı yaparken ekran kartını ve HDD'yi söküp yollamışlardı.

En azından ekran kartı ve HDD sökülmeli. Sarsıntıdan etkilenebilir harddisk. Ekran kartı da yuvasını gevşetebilir, bozabilir anakartı. PSU, anakart, işlemci soğutucusu gibi şeylerin mutlaka sökülmesine gerek yok. Hepsini söküp kutularına koyarsanız gayet güzel olur tabii.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı