Masaüstü bilgisayar nasıl Wi-Fi'a bağlanır?

Zerisez

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar masaüstü bilgisayar aldım. Nasıl Wi-Fi'ya bağlayacağım. Modemim var. Telefondan falan bağlanıyor. Modemden yine bir kablo çektirip bilgisayara mı bağlayacağım, anlamadım. Yoksa yine modem allıp bilgisayara mı takacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar masaüstü bilgisayar aldım. Nasıl Wi-Fi'ya bağlayacağım. Modemim var. Telefondan falan bağlanıyor. Modemden yine bir kablo çektirip bilgisayara mı bağlayacağım, anlamadım. Yoksa yine modem allıp bilgisayara mı takacağım?

Ya Wi-Fi adaptörü satın alın, ya da Ethernet çekin.

Kablosuz ağ adaptörüne sahip anakartlar ayrı, olmayan anakartlar ayrıdır. Laptop'ta böyle bir sorun olmaz ama masaüstünde böyle durumlar olabilir.

Ethernet kablosu alıp bir ucunu modemdeki LAN girişine, diğer ucunu kasanın arkasındaki LAN girişine takacaksın. Wi-Fi den daha hızlı bağlanmış olacaksın diye düşünüyorum.
NOT: Ethernet kablosu almak çok daha az maliyetli olur 👍🏻

Eğer kablo sorun olmayacaksa kabloyla ama olacaksa 30, 40 liraya satılan USB WiFi adaptörü alıp kullanın. Hepsi tak çalıştır oluyor zaten görüntü kirliliği de olmaz. Ben yılllardır kullanıyorum.

Bu anakarta var mı o özellik? ASUS Prime B550M-A

Eğer adında Wi-Fi ibaresi yoksa yoktur.

Bu Wi-Fi özelliği olan anakart.

Bu da Wi-Fi özelliği olmayan.

Eğer adında Wi-Fi ibaresi yoksa yoktur.

Bu Wi-Fi özelliği olan anakart.

Bu da Wi-Fi özelliği olmayan.

Özelliği olmayan anakarta kablosuz bağlanamıyorum değil mi?

Özelliği olmayan anakarta kablosuz bağlanamıyorum değil mi?

Evet bağlanamazsınız. Harici bir USB veya PCI-e Wi-Fi adaptörü alırsanız bağlanabilirsiniz. Ya da Ethernet.

Yeni konular

Geri
Yukarı