Masaüstü bilgisayar tam kapanmıyor

karan009

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 3060Tİ OC
RYZEN 5 5600X
ASUS B550M-K
CORSAIR VENGANCE 2X16GB 3600MHZ
GOODRAM 5000/3200MB 2TB
Merhaba akşam monitör ve kasayı kapatarak uyuyorum. Sabah monitörü açtığımda kasa ile birlikte açılıyor ve herhangi bir giriş yapma ekranı gelmiyor.
Bununla birlikte bilgisayar (monitör ve kasa) kapalıyken mouse veya klavyenin tuşlarına basarsam hangi aygıta bastıysam onun ışığı yanıyor ve bir daha kapatana kadar sönmüyor. Çözümü olan var mı?

Merhaba akşam monitör ve kasayı kapatarak uyuyorum. Sabah monitörü açtığımda kasa ile birlikte açılıyor ve herhangi bir giriş yapma ekranı gelmiyor.
Bununla birlikte bilgisayar (monitör ve kasa) kapalıyken mouse veya klavyenin tuşlarına basarsam hangi aygıta bastıysam onun ışığı yanıyor ve bir daha kapatana kadar sönmüyor. Çözümü olan var mı?

PC'yi kapatmanıza rağmen klavye mouse veya kulaklığın ışığı yanıyorsa PC niz kapansa bile az bir şey güç geliyor demek bunu BIOS'tan kapatabilirsiniz

BIOS üzerinden ayarı var onun. Bilgisayar kapalıyken USB'ye güç verme seçeneğini iptal etmelisin. Bir de kapalıyken ana kart ethernet portu vb. tamamen güçlerin kesilmesi için de yine Bios'ta ERP ayarlarını S4 + S5 olarak seçmelisin.

BIOS't ErP diye bir ayar vardı diye hatırlıyorum. Onu değiştirirseniz işe yarar. Tam emin değilim.

Hocam normal. Kasa fişten çekilmediği sürece yanar.

Yeni konular

Geri
Yukarı