Masaüstü bilgisayar toplama

mckshadow

Hectopat
Masaüstü bilgisayarımı yükseltmek istiyorum fakat alıcağım RAM, ekran kartı, anakart, işlemci ve PSU birbirini destekler mi ve bilgisayarım hızlı olur mu bunu sormak istiyorum.

• RAM: Kinsgton 2 GB 1333 Mhz'lık RAM bundan 2 adet alacağım
  • Ekran Kartı: Sapphire HD 4850 1 GB 256 Bit veya Sapphire HD6670 1 GB 128 Bit alacağım
  • Anakart: AUS M5A78L alacağım
  • İşlemci: AMD Athlon 64 260+ X2 Dual Core 3.2 GHz 2 MB alıcam
  • PSU: Xilence XP500 500 Watt güç kaynağı alacağım

Sizce bunlar iyi mi 2 tane ekran kartı sizce hangisi daha iyi söylerseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok berbat bir sistem toplamışsın kendine, sen bütçe söyle biz önerelim.

Ayrıca sende olan parçaları söyle, satın almaman gereken parçaları söyle.

Bütçem Max. 700 Lira bu parçalar toplam olarak 600-650 arası bir fiyat tutuyor ve ne yazık ki intel işlemci almaya param yetmiyor. Onun için intel i3 falan alırsan iyi olur demezseniz sevinirim. Crysis'i yükseğe yakın oynasın aban yeter o kadar iyi bir bilgisayar toplamak istemiyorum. Birde orda yazdığım gibi hangi ekran kartı iyi söylerseniz sevinirim.

- - - Güncellendi - - -

Oğuz kardeşim bütçem 700 liradır. Daha fazla çıkamam ve intel işlemci almak istemiyorum. Çok iyi bir kasa da istemiyorum açıkçası orta düzeyde olsun yeter. Örneğin bir Crysis oyununu full e yakın oynasam yeter. Hatta o fulle yakın bile fazla orta düzey bana yeter. Sence şu anki yazdıklarım iyi mi ve ekran kartı olarak hangisini önerirsin ?

Eğer HD 4850 alırsan Crysis'i oynaman hayal olur çünkü o kart DX 11 desteklemiyor ve Crysis 3 DX 11 istiyor. Bana peki ne alayım dersen ASUS HD 6670 GDDR5 1GB olanı al derim hem PSU sorunu çekmezsin hem de yüksek ayarlarda oynayabilirsin.

Peki HD6670 alsam 4 GB RAM, 3.2 Ghz 2 çekirdekli işlemci ve 500W PSU alsam benim masaüstünün performansı nasıl olur ?

700 TL'ye malesef sistem toplanmıyor. En azından 850 TL'ye böyle bir sistem topladım sana, biraz daha beklemeni ve 150 TL artırmanı öneririm bütçeni.

ÜrünFiyatAdetKDV Dahil Tutar*Avantajlı Tutar
COOLER MASTER
CMP-350 500W MidT ATX SİYAH KASA
85,00 USD182,55 TL*167,94 TL
KINGSTON
4GB Hyperx Genesis DDR3 1600MHz CL9 PC Ram
44,00 USD94,49 TL*86,93 TL
ASUS
HD7750 GDRR5 1GB 128Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı
148,00 USD317,84 TL*292,42 TL
Toplam (KDV Dahil):​
1.202,44 TL
*1.106,25 TL

1106 TL indirim ile toplam 830 TL civarı olacaktır.

Eski sistem bileşenlerin nedir bilmiyorum ama onları üç beş bir şeylere satarsan, e harddiskin de vardır muhtemelen :) bütçene göre bir şeyler ayarlayabilirsin sanırım. Hatta performansta çok gözün yoksa hani, APU dahi önerebilirim. Tabi hiç dahili grafik birimi tecrübem olmadı, kullanmış olan arkadaşlar samimiyetle fikir beyan ederse belki ilgini çeker. Zira konuya dair birbirinden farklı çok açıklama var.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı