Masaüstü bilgisayar toplamak mantıklı mı?

Makaleler
9
Yer
Detroit
Arada bir İtopya'ya bakıyorum, istediğim özellikleri seçiyorum ve toplam tutar 15K'yı geçiyor. Halbuki aynı özellikler, aynı ekran kartı (sadece mobil versiyonu), laptop olarak alsam hem monitörüyle beraber 10k belki. O yüzden size sormak istedim, masaüstü bilgisayar toplamak mantıklı mı?

Performans istiyorsan ısınma sorunu istemiyorsan masaüstü mantıklı. Ama laptopun da taşınabilir özelliği var ama çok ısınır ve şarjda oynaman gerekir hep.

Arada bir İtopya'ya bakıyorum, istediğim özellikleri seçiyorum ve toplam tutar 15K'yı geçiyor. Halbuki aynı özellikler, aynı ekran kartı (sadece mobil versiyonu), laptop olarak alsam hem monitörüyle beraber 10k belki. O yüzden size sormak istedim, masaüstü bilgisayar toplamak mantıklı mı?

İyi bir hazır sistem denk getirirsen mantıklı.

Masaüstü bilgisayarı istediğin zaman yükseltebilirsin laptoplarda ise ekran kartını işlemciyi çoğu laptop da değiştiremezsin masaüstü almak daha mantıklı geliyor bana.

Şimdi normalde masaüstü parça kontrolü daha rahat, oyun ve/veya render vs. için daha performanslı vs. fakat laptop taşınabilir ve seyahat eden biriyseniz amaca hizmet eder tarzı bir şeyler belirtirdim ama piyasa o kadar karışık ki hiçbiri mantıklı gelmiyor. İki sene önce 1500 lira olan kart 10 bin lira. 650 liralık anakart 2 bin lira. Bekleyin almayın desek piyasa belirsiz, güven vermiyor daha iyi-kötü olacağını kestirmek güç.
1642237194541.png

Yeni konular

Geri
Yukarı