Masaüstü bilgisayara kablosuz internet nasıl bağlanır?

ick44

Centipat
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Masaüstü bilgisayara internet nasıl bağlarım? Ethernet kablosuyla bağlamak istemiyorum, kayıpsız çeken internet alıcısı var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kayıpsız çeken doğru tabir olmaz ,net ve sabit internet kullanımı için kablolu internet daha stabil lakin aynı performansı verecek kaliteli ağ adaptörleride mevcut.

Masaüstü bilgisayara internet nasıl bağlarım? Ethernet kablosuyla bağlamak istemiyorum, kayıpsız çeken internet alıcısı var mı?

Güzel cihazdır.
Böyle saçma sapan ürünler alma. Alacağın kablosuz ağ adaptörünün mutlaka anteni olmalı. Genellikle 7-8 dBI oluyor istersen daha iyi çekenleri de alabilirsin. Ben zamanında ASUS kullanmıştım laptopuma harici olarak. Laptopumun ağ bağdaştırıcısında sorun yoktu ama daha uzaktaki ağlara bağlanmam gerekiyordu. WI-FI7 destekli bir ağ bağdaştırıcısı kullanırsan maximum performans alırsın. Şu an son çıkan o.

Hocam alıcağın Wi-Fi adaptörünün 802.11n 802.11a 802.11AC desteklemesine dikkat et diğer türlü eğer sadece 802.11n alırsan 2.4GHz destekler bu da yavaş ağ trafiği olur diğerlerini destekliyorsa 5.2GHz destekler yani hızlı fakat kısıtlı alan iyi çalışmalar hocam.

Böyle saçma sapan ürünler alma. Alacağın kablosuz ağ adaptörünün mutlaka anteni olmalı. Genellikle 7-8 dBi oluyor istersen daha iyi çekenleri de alabilirsin. Ben zamanında ASUS kullanmıştım laptopuma harici olarak. Laptopumun ağ bağdaştırıcısında sorun yoktu ama daha uzaktaki ağlara bağlanmam gerekiyordu. WI-FI7 destekli bir ağ bağdaştırıcısı kullanırsan maximum performans alırsın. Şu an son çıkan o.

Saçma sapan dediğin ürün 400 metreden 600Mbit alıyor ;)

Böyle saçma sapan ürünler alma. Alacağın kablosuz ağ adaptörünün mutlaka anteni olmalı. Genellikle 7-8 dBI oluyor istersen daha iyi çekenleri de alabilirsin. Ben zamanında ASUS kullanmıştım laptopuma harici olarak. Laptopumun ağ bağdaştırıcısında sorun yoktu ama daha uzaktaki ağlara bağlanmam gerekiyordu. WI-FI7 destekli bir ağ bağdaştırıcısı kullanırsan maximum performans alırsın. Şu an son çıkan o.
Hocam mantıken düşünürseniz masaüstü kullanan birinin yanındadır modem. Antenli olmasına gerek yok bence.

Eğer eviniz monofaze elektrik sistemi ise kesinlikle öneririm. Zaten genelde monofaze olur. Aldığım 50 Mbps internetin en az 46-47 olarak görüyorum ve masaüstü bilgisayara sahibim.

Geri
Yukarı