Masaüstü bilgisayara telefondan internet aktarımı yapılabilir mi?

Arkadaşlar selam sık sık köye giden birisiyim ve telefonumda 10-15 GB internet yüklüyorum. Ben bu telefonumdaki interneti bilgisayarda kullanmak istiyorum. Yapabilir miyim? Veya bunun için bir aparat var mı?
Şarj cihazının kablosuyla yani yelefonunu usb kablosuyla bilgisayara bağlayıp telefonun mobil ağ ayarlarından usb ile paylaşma seçeneğine basarsan yapılır. Ama Windows güncellemelerini, oyun indirmelerini kapatmanı öneririm internetini habersiz yere çok tüketebilir.

Şarj cihazının kablosuyla yani yelefonunu usb kablosuyla bilgisayara bağlayıp telefonun mobil ağ ayarlarından usb ile paylaşma seçeneğine basarsan yapılır. Ama Windows güncellemelerini, oyun indirmelerini kapatmanı öneririm internetini habersiz yere çok tüketebilir.
Masaüstü bilgisayarlara olur demi hocam windows 10 kullanıyorum ve redmi note 8 telefonum

Dilerseniz kablosuz paylaşarak da yapabilirsiniz ama o zaman tam kaliteli bir internet sunmayabilir

Masaüstü kullanıyorum adaptör linki var mıdır acaba.

USB kablonuz varsa adaptöre ihtiyacınız yok. Telefonu USB kablosuyla bilgisayara bağlayın. Ayarlardan USB ile internet paylaşımını açın. Her telefonda ayarlar farklı oluyor o yüzden tam yerini söyleyemiyorum ama kendiniz bulabilirsiniz diye düşünüyorum.
Ayarlardan USB ile internet paylaşımını açın.

Dediğim ayar şuradaymış:
Ayarlar >bağlantı & paylaşım > USB tethering.

USB kablonuz varsa adaptöre ihtiyacınız yok. Telefonu USB kablosuyla bilgisayara bağlayın. Ayarlardan USB ile internet paylaşımını açın. Her telefonda ayarlar farklı oluyor o yüzden tam yerini söyleyemiyorum ama kendiniz bulabilirsiniz diye düşünüyorum.

Dediğim ayar şuradaymış:
Ayarlar >bağlantı & paylaşım > USB tethering.

Hocam yaptım oldu sağ olun ama ne kadar internet yediğini nasıl görebilirm.
Evet, androidde sorunsuz kullanıyorum ben wifim olmadığı zamanlar.
Hocam yaptım oldu sağ olun ama ne kadar internet yediğini nasıl görebilirm.

Hocam yaptım oldu sağ olun ama ne kadar internet yediğini nasıl görebilirim.

Windows 10'da veri kullanımına bakabiliyorsunuz: Windows 10 Veri Kullanımı Nasıl İzlenir? - Technopat.

Telefonda da mobil veri kısmında bir yerlerde veri kullanımı olması gerekiyor.

Geri
Yukarı