Masaüstü bilgisayarda kulaklık ve hoparlör arasında kolay yoldan nasıl geçiş yapılır?

SamsunlUBarıŞ

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba Valorant vs. oynadığım zamanlarda kulaklığımı kullanıyorum hoparlörden ise müzik falan dinleyeceğim zaman kullanıyorum hoparlörün girişini kasanın arkasına takıyorum kulaklığı da aynı yere takıyorum ve tak çıkar tak çıkar oluyor ve uğraştırıyor bunun kısa yolu var mıdır? Teşekkürler.

Girişler AUX giriş şeklinde mi?

Arkadaşlar öncelikle merhaba Valorant vs. oynadığım zamanlarda kulaklığımı kullanıyorum hoparlörden ise müzik falan dinleyeceğim zaman kullanıyorum hoparlörün girişini kasanın arkasına takıyorum kulaklığı da aynı yere takıyorum ve tak çıkar tak çıkar oluyor ve uğraştırıyor bunun kısa yolu var mıdır? Teşekkürler.
Burdan geçiş yapabilirsin.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-02-14 163615.png
    Ekran görüntüsü 2024-02-14 163615.png
    168,6 KB · Görüntüleme: 23
Ben biri USB biri jak girişli hoparlörler arasında Windows 11'in ses paneli üzerinden geçiş sağlıyordum. Görev çubuğundaki ses simgesine bastıktan sonra ses seviyesi barının en sonundaki simgeye basarak ses çıkış cihazı seçebilirsiniz.
1707917841468.png

İki cihaz da jak girişliyse aynı anda iki cihaz birlikte takılıyken belki sadece birisi gözükebilir. Bu durumda bazı monitörlerde kulaklık takmak için jak girişi bulunuyor. Hoparlörü monitörde jak girişi varsa oraya bağlayıp, hoparlörü kullanacağınızda HDMI sesi seçebilirsiniz.

İkisini aynı anda bağlayabilirseniz Ses Karıştırıcısından uygulamaların ses çıkışlarını ayrı ayrı değiştirebilirsiniz. Bunu daha kolay yapan uygulama olarak Microsoft Store üzerinden "Ear Trumpet" kurabilirsiniz.

İki cihazı da taktıktan sonra masaüstü sesini ses simgesine tıklayıp hoperlör olarak seçin. Oyunlarda da ses ayarlarından kulaklığı seçerseniz çıkar-tak yapmanıza gerek olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı