Masaüstü bilgisayarda tek jaklı mikrofon ve kulaklık aynı anda çalışır mı?

KimBuCocuk

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kulaklığım arızalandı bu standart kulak içi 3.5mm jaklı kulaklıkları bilgisayara taktığımız zaman hem mikrofonu hem kulaklığı çalıştırmaz mı? Birileri ben kullanıyorum demiş birileri kullanamıyoruz demiş. Harici ses kartları var bununla bağladığımızda çalışır mı ikisi birden?

Sanırım buna ihtiyacın var benimkide bugün geliyor.Bu kablo sayesinde tek jaklı mikrofonlu kulaklığı masaüstündeki 2 jakı tek jaka dönüştürüyor ve işini hallediyor.Iphone kulaklıklarında çalışmıyomuş sanırım.

LogiLink CA0020 4 pin 3.5mm Stereo Dişi - 2 x 3.5mm Stereo Fiyatı

Anladım yani tek jakı hem kulaklık hem mikrofon olarak bölüyor bu zımbırtı o zaman işimizi görür. Eyvallah.
Kutudan 3 çizgili jak çıkıyor, çevirici 2'sini de 2'ye bölüp 2'li jak haline getiriyor. Bunu da kullanabilirsiniz:
Alfais AL-4505 7.1 3.5mm USB Ses Kartı Fiyatı - Taksit Seçenekleri
Ayriyetten kendi kullandığım:
Gigasus Gg-Au51 Usb Ses Kartı Fiyatı - Taksit Seçenekleri Ses olarak çok fark ettiriyor. Çok da tuzlu bir şey değil, kesinlikle tavsiye ederim.

Sanırım buna ihtiyacın var benimkide bugün geliyor.Bu kablo sayesinde tek jaklı mikrofonlu kulaklığı masaüstündeki 2 jakı tek jaka dönüştürüyor ve işini hallediyor.Iphone kulaklıklarında çalışmıyomuş sanırım.

LogiLink CA0020 4 pin 3.5mm Stereo Dişi - 2 x 3.5mm Stereo Fiyatı
İ phone kulaklığı lightning olduğundan daha farklı bir connector lazım da normal 3.5 mm mikrofonlu kulaklığın mikrofonu ile birlikte çalıştırması yeterli benim için oyun oynarken kullanacağım diğer kulaklıklar çok ağır geliyor.
Kutudan 3 çizgili jak çıkıyor, çevirici 2'sini de 2'ye bölüp 2'li jak haline getiriyor. Bunu da kullanabilirsiniz:
Alfais AL-4505 7.1 3.5mm USB Ses Kartı Fiyatı - Taksit Seçenekleri
Ayriyetten kendi kullandığım:
Gigasus Gg-Au51 Usb Ses Kartı Fiyatı - Taksit Seçenekleri Ses olarak çok fark ettiriyor. Çok da tuzlu bir şey değil, kesinlikle tavsiye ederim.
Bu senin dediklerin kulaklık ve mikrofon jakı olan kulaklığı tek girişe çevirmek için bana tam tersi lazım. Arkadaşın dediği gibi Ayırıcı

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı