Masaüstü bilgisayardan laptopa veri aktarımı nasıl olur ?

lexoqe

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Yeni bir laptop aldım ve masaüstü bilgisayarımın (D: sürücüsünün içinde Steam'in yüklü olan oyunlarını laptopa yüklemek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim ?

Laptopın içindeki HDD'yi çıkar masaüstü bilgisayar bağla taşınabilir bir HDD var ise bunun içinde ki aparat ile bağlayabilirsin. Eğer HDD'yi bağlayabilecek bir aparat bulamazsan herhangi bir SD kart veya flash bellek ile taşımayı dene. Ondan sonrada Steam oyunları görür ise de oyunlara girip dosyaları doğrulat.
Ben Steam de ki oyunları taşıyıp çalıştıramıyorsun diye biliyorum ama deneyebilirsin. En mantıklısı yeniden indirmek.

Laptopın içindeki HDD'yi çıkar masaüstü bilgisayar bağla taşınabilir bir HDD var ise bunun içinde ki aparat ile bağlayabilirsin. Eğer HDD'yi bağlayabilecek bir aparat bulamazsan herhangi bir SD kart veya flash bellek ile taşımayı dene. Ondan sonrada Steam oyunları görür ise de oyunlara girip dosyaları doğrulat.
Ben Steam de ki oyunları taşıyıp çalıştıramıyorsun diye biliyorum ama deneyebilirsin. En mantıklısı yeniden indirmek.
Laptop garantili olduğu için açamam. Harici bir hdd ile taşıyacağım artık.

Laptop garantili olduğu için açamam. Harici bir hdd ile taşıyacağım artık.
Çoğu laptop da HDD farklı bir bölmede olur kasayı açmadan çıkartabilirsin. Garanti kağıdını da açıp tekrardan takmak zor bir şey değil ama yasal olmadığı için onu söylemiyim. Ayrıca internet hızın yüksek ise bir bulut aracılığıyla da yapabilirsin ama dediğim gibi çok yüksek ihtimal çalışmaz oyunlar bence tekrardan indir.

Çoğu laptop da HDD farklı bir bölmede olur kasayı açmadan çıkartabilirsin. Garanti kağıdını da açıp tekrardan takmak zor bir şey değil ama yasal olmadığı için onu söylemiyim. Ayrıca internet hızın yüksek ise bir bulut aracılığıyla da yapabilirsin ama dediğim gibi çok yüksek ihtimal çalışmaz oyunlar bence tekrardan indir.
Hayır, oyunlar çalışır. O kısmı biliyorum. Sadece bu iki bilgisayar arasında ki veriyi en hızlı nasıl yapabilirim diye soruyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı