Masaüstü bilgisayarım bir anda kapanıyor

Bugün oyun oynarken monitörüm bir anda kapandı. Kasa çalışıyordu. Monitör kapandıktan sonra klavyenin ışıkları gitti. Kendiliğinden tekrar açıldı ama sanki daha yeni açmışım gibi masaüstündeydim. Sebebi nedir? Kısaca bilgisayar çalışıyordu fakat bir anda monitör kapandı. Bilgisayar kapanmamasına rağmen bir anda yeniden açılmış gibi oldu.
Bir soru daha var bende. Hangi oyunu oynarken monitörün git gel yapmıştı? Belki de oyun çok ağır gelmişti bilgisayarına?

Isınma ile ilgili olmaz. Isınacak parça yok neredeyse. Güç kaynağı nedir? Markası ile birlikte. İsterse 1 ay bile .

Isınma sorunu olmasından şüpheleniyorsan eğer sıcaklık testi yapıp atar mısın sonuçlarını? Ek olarak, PC temizlerken çok dikkatli olmalısın. Her parçası hassastır çünkü.
Bilgisayarda 8gb ram varmış. Genelde kardeşim kullandığı için pek bakmıyordum. Google açıkken işlemcim dahil neredeyse tamamı 36 derece. Fakat şimdi kardeşime sordum. Ramler 4+4 müş.İkiside 2400Mghzymiş.Burda 1330 diyor.Belki yardımcı olur diye Güncellemelere baktım.Ekran kartı ve windows son güncellemede.Bıos güncellemeli miyim?Son olarak Hiç test yapmamış kardeşim buna.FurMark testi yapayım mı?
Bugün bilgisayarı açtım temizledim.Temizledikten sonra power supplya bakayım dedim.Kasamda psuyu gösteren boş bir yer var.Genelde orada markası yazar ama ben direk psunun içini görüyorum? Bunun kutusu yok mu yahu.Gri olur,siyah olur ne bileyim.Tek yazı psunun fanının üstünde BDK Model:bdh12025s yazısı.Ayrıca Valorant oynarken atmıştı.Sistem çok rahat açıyor.Fanın modelini yazınca hep 400W değişik markasız psular çıktı karşıma.Sanırsam kötü bir psu var.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    190 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:

Geri
Yukarı