Çözüldü Masaüstü bilgisayarımı televizyon ile aynı anda açıp kapatmak istiyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Dexus

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Athlon(tm) II X2 250
3,20 Ghz Processor
4 Gb Ram
AMD Radeon HD 5500 1 GB Ekran Kartı
Foxconn A74ML 3.0 Series Anakart
Meslek
Bilnet Bilgisayar, Cep Telefonu, Güvenlik Sistemleri
Bir masaüstü bilgisayarım var. Televizyon olan monitörümle aynı anda açıp kapatmak istiyorum. Yani ben bilgisayarımı kapattığımda sinyal yok uyarısı vermesin bilgisayarım kapandığı anda televizyon da kapansın. Bilgisayarımı açtığım zamanda televizyon aynı anda açılsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bir masaüstü bilgisayarım var. Televizyon olan monitörümle aynı anda açıp kapatmak istiyorum. Yani ben bilgisayarımı kapattığımda sinyal yok uyarısı vermesin bilgisayarım kapandığı anda televizyonda kapansın. Bilgisayarımı açtığım zamanda televizyon aynı anda açılsın.

Cihazın böyle bir desteği yoksa bunu kolayca yapamazsın dostum. Tabii elektronik tarafı kurcalayarak yapman mümkün olur. Fakat sorduğun sorudan dolayı elektronik bilginin olmadığını varsayıyorum.

Elektronik devreleri açıp, araya bir devre kurup ikisini bağlarsan mümkün olabilir. Ama bunu yapacak bilgi ve donanıma sahip misin bilemiyorum. Cihazlara ciddi arızalar verdirebilirsin.
Bir masaüstü bilgisayarım var. Televizyon olan monitörümle aynı anda açıp kapatmak istiyorum. Yani ben bilgisayarımı kapattığımda sinyal yok uyarısı vermesin bilgisayarım kapandığı anda televizyonda kapansın. Bilgisayarımı açtığım zamanda televizyon aynı anda açılsın.

Cihazın böyle bir desteği yoksa bunu kolayca yapamazsın dostum. Tabii elektronik tarafı kurcalayarak yapman mümkün olur. Fakat sorduğun sorudan dolayı elektronik bilginin olmadığını varsayıyorum.

Elektronik devreleri açıp, araya bir devre kurup ikisini bağlarsan mümkün olabilir. Ama bunu yapacak bilgi ve donanıma sahip misin bilemiyorum. Cihazlara ciddi arızalar verdirebilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
O şekilde yapabilmeniz için tvde hdmi ile başlatmasını sağlayan bir seçenek olması gerekiyor. Eğer yoksa

bu şekilde kendi yönteminizi geliştirmeniz gerekecek.

Gerek kalmadı yeni bir monitor aldım. Yine de teşekkür ederim.

Geri
Yukarı