Masaüstü bilgisayarın üstüne çay döküldükten sonra ne yapılmalı?

angelmaker

Decapat
Daha fazla  
Kasa üzerinde bulunan iki fan ızgarasından içeriye bardak devrilmesinden sonra çay döküldü. Diskler ve güç kaynağı harici bileşenlere döküldü. Anında elektriği kesip temizlemeye başladım kuruttum bezle temizledim fakat bileşenleri sökmedim hızlı olmam için sıvı soğutma takılı. Her şey sonrasında PC'yi tekrar taktım ve çalıştı fakat 10 dakika sonra ekran dondu ve kendim kapattım PC'yi. Tekrar içerisini açıp kurutmaya başladım daha çok temizledim bazı bileşenleri çıkarıp temizledim. Şu an çalışıyor fakat emin değildim yazmak istedim. Bileşenler şu şekilde ve 2016'da toplamıştım kasayı Vatan Bilgisayar'dan.

i7-7700K.
ASUS ROG STRIX 1080.
Z270-A Pro.

Şu an rahat çalışıyor fakat bilgisi olan veya yapmam gereken şeyleri yazabilirseniz sevinirim.

Bilgisayarı açmamanı öneririm yakınlarda bilgisayar tamircisi filan var git derim durumu anlat onlar baksınlar geçmiş olsun inşallah anakart ekran kartı yanmamıştır.

Kasa üzerinde bulunan iki fan ızgarasından içeriye bardak devrilmesinden sonra çay döküldü. Diskler ve güç kaynağı harici bileşenlere döküldü. Anında elektriği kesip temizlemeye başladım kuruttum bezle temizledim fakat bileşenleri sökmedim hızlı olmam için sıvı soğutma takılı. Her şey sonrasında PC'yi tekrar taktım ve çalıştı fakat 10 dakika sonra ekran dondu ve kendim kapattım PC'yi. Tekrar içerisini açıp kurutmaya başladım daha çok temizledim bazı bileşenleri çıkarıp temizledim. Şu an çalışıyor fakat emin değildim yazmak istedim. Bileşenler şu şekilde ve 2016'da toplamıştım kasayı Vatan Bilgisayar'dan.

i7-7700K.
ASUS ROG STRIX 1080.
Z270-A Pro.

Şu an rahat çalışıyor fakat bilgisi olan veya yapmam gereken şeyleri yazabilirseniz sevinirim.

Sistemi iki gün açmayın bir şey eğer görüntü gelirse bir şey olmaz muhtemelen görüntü gelmez ise soğuk su için yapacak bir şey yok.

i7-7700K.
ASUS ROG STRIX 1080.
Z270-A Pro.

Hocam parçaları çıkarıp 24-48 saat kurutun.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu adam çok iyi anlatıyor ama ne yazık ki İngilizce çoğu kişi anlamayabilir.

Hocam parçaları çıkarıp 24-48 saat kurutun.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu adam çok iyi anlatıyor ama ne yazık ki İngilizce çoğu kişi anlamayabilir.
Mr Yeester <333

Geri
Yukarı