Masaüstü bilgisayarlar kolay satılır mı?

EwigeS

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar yaklaşık 1 sene sonra nasip olursa yurt dışına çıkmayı planlıyorum. Şimdi ise bilgisayar almayı düşünüyorum. 40'a yakın bütçem var ya 4060'lı laptop ya da 4070'li masaüstü PC toplayacağım. İkisi arasında kaldım. Yurt dışına çıkarken laptop lazım olacak bu yüzden masaüstü alırsam kolay satabilir miyim? Ya da laptop mu almalıyım? Öneride bulunursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar yaklaşık 1 sene sonra nasip olursa yurt dışına çıkmayı planlıyorum. Şimdi ise bilgisayar almayı düşünüyorum. 40'a yakın bütçem var ya 4060'lı laptop ya da 4070'li masaüstü PC toplayacağım. İkisi arasında kaldım. Yurt dışına çıkarken laptop lazım olacak bu yüzden masaüstü alırsam kolay satabilir miyim? Ya da laptop mu almalıyım? Öneride bulunursanız sevinirim.

Eğer 1 sene sonra yurt dışına yerleşip orada çalışacak yaşayacayaksanız, şimdilik elinizde 1 sene idare edecek işinizi gören bir bilgisayar varsa bilgisayar için ayırdığınız parayla Dolar / Euro alın, gidince elinizde 1500-2000 Dolar olursa bilgisayar için on numara güncel bir laptop alırsınız 1 sene sonra,

Şu anda 40K'ya (1300 Dolar diyelim) alacağınız bilgisayarı veya laptopu 1 sene sonra 20'ye sattınız diyelim o zaman ederi belki 450-500 Dolar anca edecek çünkü Dolar 40-45'i bulur sene sonunda bu gidişle.

Eğer 1 sene sonra yurt dışına yerleşip orada çalışacak yaşayacayaksanız, şimdilik elinizde 1 sene idare edecek işinizi gören bir bilgisayar varsa bilgisayar için ayırdığınız parayla dolar / euro alın, gidince elinizde 1500-2000 dolar olursa bilgisayar için on numara güncel bir laptop alırsınız 1 sene sonra,

Şu anda 40K'ya (1300 dolar diyelim) alacağınız bilgisayarı veya laptopu 1 sene sonra 20'ye sattınız diyelim o zaman ederi belki 450-500 dolar anca edecek çünkü dolar 40-45'i bulur sene sonunda bu gidişle.

Haklısınız. Gitmeyi planladığın ülkede birkaç sene zor geçineceğim tek başıma olacağım bu yüzden büyük ihtimalle birkaç sene harcama yapamıyacağım. Bu yüzden gitmeden param varken sağlam bir şey almayı düşünüyordum ayrıca bundan önce 3050 Ti'lı Excalibur bilgisayarım vardı çok ama çok sıkıntı çektim ve sattım bu yüzden almışken düzgün bir şey alim dedim. Yorumlara bakılırsa da masaüstü zor satılır galiba. 25-30 civarı bir laptop alıp idare edebilirim sanırım.

Hocam bilgisayar kullanma amacınız tam olarak ne olacak. Oyun mu yoksa iş mi?

Oyun amaçlı.

Son düzenleme:
Hocam eğer oyunları Steam platformu üzerinden oynayacaksanız şimdilik GeForce NOW gibi uygulamalar sayesinde PC'ye ihtiyaç duymadan 1 yıl geçirebilirsin. Şu an elinizde bulunan miktarı şahsen ben dolara veya euroya yatırır, yurt dışına çıktığım zaman masaüstü PC toplardım. Çünkü laptoplar asla masaüstü PC yerini tutamazken, masaüstü PC'yi çok kolay bir şekilde satamazsın.

Geri
Yukarı