Çözüldü Masaüstü bilgisayarlarda monitör ayarlarını bilgisayardan yapma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

furkan_26_41

Kilopat
Daha fazla  
Çok merak ettiğim bir konu var, neden masaüstü bilgisayarların parlaklık kontrast vs ayarlarını Windows üzerinden yapamıyoruz? Bayağı araştırdım, buna dair bir bilgi bulamadım. Yani bence çok basit bir şey, neden tuşlarla uğraşıyoruz?

Dizüstü bilgisayarlardaki gibi Windows üzerinden parlaklık vs ayarı yapılmasının bir yolu yok mu veya neden yapılmıyor?

Not: Monitör ViewSonic VX2776.

Umarım bir yolu vardır, çünkü günde en az 2 veya 3 defa monitör parlaklık ve kontrast ayarlarıyla oynuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Monitör üzerinden DDC/CI ayarı varsa aktif et.

Bu programı indir ve dene.

Program ilk açılırken sistem biraz kasılabilir veya görüntü gidip gelebilir.
Çok basit bir şey olduğu kanısına nasıl vardınız? O kadar da basit bir şey değil. Nasıl yapılacağıyla ilgili bir fikriniz varsa söyleyin, ben de bir yazılım geliştireyim basitse. Monitör firmalarına satarız, parayı kırışırız.

AOC'nin bunun için bir yazılımı vardı. Monitörünüzün driver sayfasına bakın; varsa vardır, yoksa yoktur.

Çözüm
Çok basit bir şey olduğu kanısına nasıl vardınız? O kadar da basit bir şey değil. Nasıl yapılacağıyla ilgili bir fikriniz varsa söyleyin, ben de bir yazılım geliştireyim basitse. Monitör firmalarına satarız, parayı kırışırız.

AOC'nin bunun için bir yazılımı vardı. Monitörünüzün driver sayfasına bakın; varsa vardır, yoksa yoktur.

O kanıya şöyle vardım zaten ayarlamayı tuşlara kadar getiriyor monitörden çıkan fazladan bir USB ile halledilebilir. (HDMI'ya)

Pratik değil ama bir Arduino ile ben yapabilirim ya da biraz uğraşıp devre kartı üzerinden falan.

O zaman monitör açılması lazım falan sıkıntı amam o kadar da zor olmamalı her şey elektronik sonuçta boru anahtarıyla sıkılmıyor bunlar.

Şaka ediyor olmalısın.

Denedim ve oldu o gereksiz uğraş sonunda bitti 2 tık artık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı