Çözüldü Masaüstü çözünürlüğü bozuldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Heur9

Decapat
Ekran kartım RX 460 OEM. Durup dururken masaüstü çözünürlüğü 640x480 de sabit kaldi.
İlk sürücüyü güncelleştirdim fakat sorun çözülmedi ardından PC format attım ve güncel sürücüyü tekrar kurdum yine de düzelmedi. Sonra BIOS'u güncelledim yine de düzelmedi. Elimde eski bir ekran kartı vardı ve anakarta bu ekran kartini takdigimda artik çözünürlük ayarini ayarlayabiliyordum.
Ama şu an takdigim ekran karti eski olduğundan tekrardan RX 460 OEM kartini takmak istiyorum sorun ne olabilir yardim eder misiniz?

Çözüm
Benim fikrim monitörü bir defaultla VGA'dan alıyorsan DVI'dan falan dene ve imkanın varsa kartı başka bir PC'de dene. Ona göre yol izlemen daha mantıklı olur.
Radeon ayarları > Sağ üstteki ayarlar tuşu > Ekran sekmesi > "> özel çözünürlükler" kısmının yanında "+ Yeni oluştur" butonu var. Oradan 1920*1080 bir çözünürlük oluşturup kullanabilirsin. Radeon'un çıkarttığı saçma bir zorluk. Yalnız özel çözünürlüğe geçtiğinde renk ayarı yapmana izin vermiyor program biraz buglu sanırım. Önce renk ayarını yap, sonra çözünürlüğü ekle ve geç.

Radeon ayarları > Sağ üstteki ayarlar tuşu > Ekran sekmesi > "> özel çözünürlükler" kısmının yanında "+ Yeni oluştur" butonu var. Oradan 1920*1080 bir çözünürlük oluşturup kullanabilirsin. Radeon'un çıkarttığı saçma bir zorluk. Yalnız özel çözünürlüğe geçtiğinde renk ayarı yapmana izin vermiyor program biraz buglu sanırım. Önce renk ayarını yap, sonra çözünürlüğü ekle ve geç.
Kişi özel çözünürlük oluşturamadığını belirtmiş.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı