Masaüstü görüntüsü gidip geliyor

CyberTigin

Hectopat
Yer
Çorum
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba sorunum bu, Streamable Video kabloları çıkartıp taktım bilgisayarı 2 saat önce sorunsuz kullanıyordum. Güncelleme falanda yapılmadı elektrikler de gitmedi ama saçma bir şekilde açtığımda sorunla karşılaştım. Denetim Masası menüsü açılıyor orada bu sıkıntı yok masaüstüne ulaşamıyorum. Windows gezgini kendisini yenileyip duruyor. YouTube üzerinden izlediğim bir videoda Windows hata raporlamayı hizmetler kısmından kapatırsam düzeleceğinden bahsediyordu denedim olmadı.
Güvenli modda açınca sorun yok ama normal açınca sorun devam ediyor. Sistem geri yükleme noktası oluşturmamışım. Ne yapacağımı bilmiyorum.
Ağ destekli güvenli modda açtım bu modda bozuk sürekli F5 atmış gibi. Ethernet'ten dolayı olduğunu düşündüm kabloyu söktüm yine düzelmedi.
Denetim Masası'ndan çalıştır komutunu açıp oradan Chrome'u açıyorum. Kullanmakta bir sıkıntı yok ama arka planda masaüstü kendisini yenilemeye devam ediyor. Bir süre sonra ben tarayıcıyı kullanırken düzeliyor ve kapatana kadar düzgün kalıyor.

Son düzenleme:
Win + R.
Komut istemine taskschd.msc yazalım ve Enter tuşuna basalım.
Açılan pencerede sol tarafta Görev Zamanlayıcı Kitaplığına tıklayalım.
Açılan sekmede orta kısma gelen görevlerin tamamını seçip sonlandıralım ve ardından silelim.
Bilgisayarı yeniden başlatalım.

Win + R.
Komut istemine taskschd.msc yazalım ve Enter tuşuna basalım.
Açılan pencerede sol tarafta Görev Zamanlayıcı Kitaplığına tıklayalım.
Açılan sekmede orta kısma gelen görevlerin tamamını seçip sonlandıralım ve ardından silelim.
Bilgisayarı yeniden başlatalım.

Cevabınız için teşekkürler, dediğinizi yaptım ama bir düzelme olmadı. Yine aynı hatayı verdi Görev Yöneticisi'nden komutla tarayıcıyı açınca bu hata arka planda birkaç dakika daha devam ediyor ondan sonra düzeliyor.

Cevabınız için teşekkürler, dediğinizi yaptım ama bir düzelme olmadı. Yine aynı hatayı verdi Görev Yöneticisi'nden komutla tarayıcıyı açınca bu hata arka planda birkaç dakika daha devam ediyor ondan sonra düzeliyor.
sfc /scannow komutunu denediniz mi?

DISM komutlarını deneyin.

Bu işlemden sonra düzelmezse ekran kartı sürücünüzü DDU ile kaldırıp tekrar kurun. Windows güncellemelerini de yapın.

DISM komutlarını deneyin.

Bu işlemden sonra düzelmezse ekran kartı sürücünüzü DDU ile kaldırıp tekrar kurun. Windows güncellemelerini de yapın.

Maalesef işe yaramadı. :(
Çok tuhaf. Normalde Windows Hata Raporlama ile sorunun çözülmesi gerekiyordu. Ekran kartı sürücüleriniz güncel mi?

Evet günceldi. Hatayı almadan 3 4 gün önce falan güncellemiştim. Diğer arkadaşın söylediği gibi sürücüleri kaldırıp tekrar yükledim yine de düzelmedi.
Format atmak zorunda kaldım. Windows 11'e geçtim sorunum düzeldi. Windows 11'den de memnunum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı