Masaüstü kısayol ve bilgi programları (Widget)

• Konuyu başlatan F1F2F3
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 3B
F

F1F2F3

Ziyaretçi
Merhaba.

Uzun zamandır Xwidget kullanıyorum. Bu programa benzer geniş arşivli program arıyorum. Arşivden kastım hazır eklentiler. Mesela eklediğim fotoğraflarda farklı farklı eklentileri var.

1- CPU-RAM
2- Net In- Out
3- Tarih ve Saat
4- Volume Bar
5- Sağ alt köşedeki büyük bölüm.
6- Program kısa yolları için kutular.
7- Küçük fotoğraftaki gibi hard disklerin durumunu gösteren bölüm.

379317

379318

Son düzenleyen: Moderatör:
Yardım etmekten çok olumsuz fikir beyan edenleri anlamak zor. Bu konuda widgetler iyidir kötüdür vs. tartışması yapmıyoruz. Bu tarz benzer program öneriniz var ise söyleyin. Yoksa mesaj sayınızı farklı yerde arttırabilirsiniz.

@Shootdown-r
Rainmeter'ı, Xwidget kullanmadan önce kullanıyordum yıllar yıllar önce. Farklı bir alternatif şu ana kadar bulamadım. Sanırım Rainmeter'a tekrar bir şans vereceğim. Ekran görüntüsünü paylaşırsanız sevinirim.

Not: Büyük ekran kullananlar için (2k - 27 inch ve üzeri) bu tarz programlar bence faydalı. Örnek vermek gerekirse Games ve Software kutularının içine onlarca kısa yol koyabiliyorsunuz. Masa üstünde gereksiz kalabalık yapmıyor. Kutuya tekrar bastığınızda kapanıyor.

Ses ayarı, tarih, hava durumu, ve sağ alt köşedeki çok kullanılan kısa yollar gene faydalı. Üstelik görünürlüğü kısıp "Fade" efekt kullanıp kaybolmasını sağlıyorsunuz. Bu durumda masa üstüne gene sade bir şekilde kalıyor.

Bu tarz programlar insanlara gereksiz gelebilir. Ama nasıl kullanacağınızı bildiğiniz takdir faydalıdırlar. Tabii kullanmayıp yorum yapmayı bilenlere diyecek bir şey yok. Sadelikten yana olup tanıdıkların bilgisayarına kurduğumda kullanmaya başlıyorlar. Sonra tekrar format attıklarında bana soruyorlar. O programın adı neydi?

Neyse. Program önerecekler var ise sevinirim. Bu konuda tekrar belirteyim, Xwidget'lerin olumlu ya da olumsuz tartışmasını yapmıyoruz. Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı