Masaüstü klasörünün yerini değiştirdim geri nasıl alabilirim?

Eklediğim resimdeki bütün dosyaları seçili halde hemen soldaki masaüstü dosyasına atmışsınız sonucuna ulaşıyorum ben. Yani kullanıcı dosyaları olması gereken yerde değil masaüstü dosyasının içinde. Yani sizin eklediğiniz siyah ekranlı dosyanın içinden bunları tekrar yukarıda tarif ettiğim şekilde kendi dosyasına atmanız en azından bir kısım yayıntıyı eski haline getirecektir diye düşünüyorum.
Yani yukarıda mavi ile işaretlediğim yerde sizin kullanıcı adınız yazmıyor eklediğiniz siyah ekranlı resimde masaüstü yazıyor.
Eklediğim resimdeki bütün dosyaları seçili halde hemen soldaki masaüstü dosyasına atmışsınız sonucuna ulaşıyorum ben. Yani kullanıcı dosyaları olması gereken yerde değil masaüstü dosyasının içinde. Yani sizin eklediğiniz siyah ekranlı dosyanın içinden bunları tekrar yukarıda tarif ettiğim şekilde kendi dosyasına atmanız en azından bir kısım yayıntıyı eski haline getirecektir diye düşünüyorum.
Yani yukarıda mavi ile işaretlediğim yerde sizin kullanıcı adınız yazmıyor eklediğiniz siyah ekranlı resimde masaüstü yazıyor.
Bu Bilgisayar - Yerel C - Kullanıcılar - Jackdaw713 dosyasına ulaşamıyorsanız, kullanıcılar dosyasının içinde Jackdaw713 isimli bir dosya oluşturup Masaüstündeki dosyaları bunun içine taşımayı deneyin.

Son düzenleme:
Ayarlarını kendine göre ayarlaman gerekecek, arka plan değişecek, masaüstü ikonları ve kullanıcı dosyaları sıfırlanacak.
4. ekran fotoğrafına baktım da, masaüstü konumunu taşı diyip kullanıcınızın klasörüne taşıyıp tekrardan bakabilir misiniz ?
Bu şekilde mi?

Bu Bilgisayar - Yerel C - Kullanıcılar - Jackdaw713 dosyasına ulaşamıyorsanız, kullanıcılar dosyasının içinde Jackdaw713 isimli bir dosya oluşturup Masaüstündeki dosyaları bunun içine taşımayı deneyin.
Masaüstü dosyasının konumunu kullanıcı dosyası seçtiğim için oldu. Jackdaw713 dosyası aslında masaüstü dosyası kullanıcılar kısmında Jackdaw713 adlı dosya oluşturduğumda kayboluyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    6,2 KB · Görüntüleme: 27
Ben hiç bir şey anlamadım ama anladığım kadarı ile, Kullanıcılar içerisinde Ortak ve Masaüstü olmak üzere 2 dosya var diye tahmin ediyorum. Masaüstü yazanı D sürücüsüne taşıyın, Kullanıcılar içerisine Jackdaw713 dosyası oluşturun. Kullanıcı atamakdan kastınız nedir bilemiyorum ama gerekiyorsa bu dosyaya o işlemi uygulayın daha sonra D içerisindeki Masaüstü klasörünü manuel olarka bu dosyanın içinde hangileri olması gerekiyorsa taşıyın.

Ben hiç bir şey anlamadım ama anladığım kadarı ile, Kullanıcılar içerisinde Ortak ve Masaüstü olmak üzere 2 dosya var diye tahmin ediyorum. Masaüstü yazanı D sürücüsüne taşıyın, Kullanıcılar içerisine Jackdaw713 dosyası oluşturun. Kullanıcı atamakdan kastınız nedir bilemiyorum ama gerekiyorsa bu dosyaya o işlemi uygulayın daha sonra D içerisindeki Masaüstü klasörünü manuel olarka bu dosyanın içinde hangileri olması gerekiyorsa taşıyın.
Bu kullanıcı dosyasını(artık masaüstü mü ne kafam karıştı iyice) başka yere taşıyamıyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png
    4,6 KB · Görüntüleme: 28
Bu kullanıcı dosyasını(artık masaüstü mü ne kafam karıştı iyice) başka yere taşıyamıyorum.
NTFS'in güzellikleri adlı çalışmamız :) Yeni kullanıcı oluşturun derim, klasörü explorer.exe açık olduğu sürece taşıyacağını öngörmüyorum (eğer yanılıyorsan düzeltiniz).

Son düzenleme:
Kayıt defterinden masaüstünün yerini değiştirdim artık masaüstü olması gereken yerde fakat kullanıcılar kısmında hâlâ Jackdaw713 yazması gereken yerde masaüstü yazıyor onu da kayıt defterinden değiştirebilir miyim?

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders 'dan
Desktopun değer verisini %USERPROFILE%\Desktop yaptım. Ama dediğim gibi kullanıcılar kısmında Jackdaw713 yazması gerekirken hâlâ masaüstü gözüküyor. kayıt defterinden onu da düzeltebilir miyim?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı