Masaüstü PC aylık kaç TL yakar?

Arda goktas

Hectopat
Daha fazla  
Monitör: AOC C24G1.
Kasa: Corsair space Delta RGB.
PSU: Corsair 550W.

Günde ortalama 8 saat bakıyorum (bazen açık unutup içeri gidiyorum) bu PC ayda kaç kW elektrik tüketir o da kaç TL'ye denk gelir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok fazla yakacağını sanmam powerına bakılırsa iyi bir ekran kartın yok. Ortalama seviyelerdesindir. Yani çok etkilemez mining vs yapmaya niyetin yoksa tabii.

Arkadaşlar rakamları nasıl uydurabiliyorsunuz bu şekilde anlayabilmiş değilim. işlemciyi söylememiş ekran kartını söylememiş daha da kötüsü demiş ki günde ortalama 8 saat bakıyorum... bakıyorum ??? ne demek bakıyorum 8 saat oyun mu oynuyorsun ? yoksa internette mi takılıyorsun?? yurdum insanı ...

Arkadaşlar rakamları nasıl uydurabiliyorsunuz bu şekilde anlayabilmiş değilim. İşlemciyi söylememiş ekran kartını söylememiş daha da kötüsü demiş ki günde ortalama 8 saat bakıyorum... Bakıyorum? Ne demek bakıyorum 8 saat oyun mu oynuyorsun? Yoksa internette mi takılıyorsun? Yurdum insanı...

Ben powerına bakarak ortalama bir kasa ürettim kafamda ve çok yakmayacağına kanaat getirdim mining yapmazsa eğer.

Bu verdiğin bilgiler ile hesaplamamız imkansız. Tüm donanımları yazman lazım ve hangi durumda açık bıraktığının da önemi var.
Teorik maksimumunu hesaplayabiliriz PSU 500w olduğu için maksimum o kadar çekebilir. O da günde 8 saattden ayda 208 lira yapar.

Yeni konular

Geri
Yukarı