Masaüstü PC için hangi RAM'i almalı?

Sağ olun hocam tekrar.

Hocam ben abime sorduğumda olmuyor takılmıyor demişti aldığı RAM'de buydu.

Onların taktığı RAM'in aynısını takmalısın demişti.

Sisteminiz abinizinkinden farklı olabilir. DDR nesiliniz farklı olabilir. Ancak takılmıyor derken ne demek istediğinizi tam anlayamadım. Sokete girmeme ihtimali yok eğer RAM slotunun üzerinde bir şey yoksa. Aynı belleği arkadaşım kullanıyor 3200MHz olan versiyonu beraber monte etmiştik. Abinizi çok dinlememek gerek bazen belki :D.

Sisteminiz abinizinkinden farklı olabilir. DDR nesiliniz farklı olabilir. Ancak takılmıyor derken ne demek istediğinizi tam anlayamadım. Sokete girmeme ihtimali yok eğer RAM slotunun üzerinde bir şey yoksa. Aynı belleği arkadaşım kullanıyor 3200MHz olan versiyonu beraber monte etmiştik. Abinizi çok dinlememek gerek bazen belki :D.
aynı pc hocam takılmıyo dediğim takılıyor ama pc açılmıyor gibi birşey olmuştu uymamıştı galiba tam hatıralmıyorum ama

Onların taktığı RAM'in aynısını takmalısın demişti.

Hocam ne fark edecek. Faytonunuzu bir at ile kullanıyorsunuz, daha sonra aynı hızda aynı güçte bir at aldınız ve onu da bağladınız. Fayton daha hızlı gitmez mi? Bu belleklerin portları evrensel. Yani anakartınıza uyacak belleği öyle milyonlarca soket arasından falan seçmiyorsunuz.

Hocam ne fark edecek. Faytonunuzu bir at ile kullanıyorsunuz, daha sonra aynı hızda aynı güçte bir at aldınız ve onu da bağladınız. Fayton daha hızlı gitmez mi? Bu belleklerin portları evrensel. Yani anakartınıza uyacak belleği öyle milyonlarca soket arasından falan seçmiyorsunuz.

İçim bir kötü oldu hocam uymaz deyince haklısınız

Arkadaşlar sonunda PC'me RAM alacağım ve hangisini alacağımı bilmiyorum tek bildiğim şeyler MHz 2666 ve DDR4 olacak ama internette arattığımda notebooklar için çıkıyor. Masaüstüne uygun bir RAM atar mısınız?

Hocam anakartının markası ne? Bazı anakartlar bazı markaları desteklemiyor ona göre bakalım.

CPU Z indirin oradan mainboardı seçin yazar orada.
1701363568755.png

Yeni konular

Geri
Yukarı