Masaüstü PC ve dizüstü PC'deki internet hızı farklı

Impuzzble

Hectopat
Yer
Tønsberg/Norveç
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, sizlere yaşadığım can sıkıcı bir sorundan bahsedeceğim.

500/500 bir internete sahibim ve evde diğer PC'ler gereken hızı alırken benim bilgisayarımın az aldığını fark ettim. Haliyle sorunun kablodan kaynaklandığını düşündüm ve bunu test ettim. Bir laptop bilgisayarıma masaüstü bilgisayarımdan çıkardığım 50Mbps hız veren kabloyu taktım fakat laptop taki değer olması gerektiği gibi. (fotoğrafta 400Mbps diyor çünkü ana modemden buraya yaklaşık 20 25 metre kablo geliyor. Normal yani.)

Kısacası, aynı internet kablosu takılınca laptopum 400Mbps alırken masaüstü PC'm 50Mbps'yi ancak görüyor. Sizce bunun sebebi ne olabilir?

Not: Anakarttan internet driverını güncelledim ama sorun değişmedi.

IMG_20220908_121531.jpg

Yeni Wi-Fi adaptörü alabilirsiniz zaten aklınızıa gelmiştir. Bir de anakart modeliniz nedir? Bu hangi internet sağlayıcısı sadace kim bu hızı veriyor diye merak ettim.

Kusura bakmayın Türkiye sandım. Yurtdışıymış.

Yeni Wi-Fi adaptörü alabilirsiniz zaten aklınızıa gelmiştir. Bir de anakart modeliniz nedir? Bu hangi internet sağlayıcısı sadace kim bu hızı veriyor diye merak ettim.

Kusura bakmayın Türkiye sandım. Yurtdışıymış.
Anakart modelim: MSI X99S Gaming 7

Ama Wi-Fi adaptörü işimi nasıl çözebilir onu anlamadım. Ben modemden gelen İnternet kablosunu direkt olarak iki cihazada bağlayıp test ettim. Yani gelen hızda bir sıkıntı yok masaüstü bilgisayarımda var sıkıntı.

Hocam ben Norveç’te yaşıyorum yani sağlayıcısı bilmek işinize yarar mı emin değilim ama adı Altibox.

Yabancı forumlara baktımda bilgisayrınızda "MSI Gaming Lan Manager" varsa bunu silince düzeldiğini söylemiş çoğu kişi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu konunun cevaplarına bak farklı çözümlerde var.

Yabancı forumlara baktımda bilgisayrınızda "MSI Gaming lan Manager" varsa bunu silince düzeldiğini söylemiş çoğu kişi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu konunun cevaplarına bak farklı çözümlerde var.

Adi gecen programı zaten kullanmıyordum, fakat Killer network Manager adli başka bir uygulama yüklemiştim belki sorunu çözer diye. Onu silip restart attım fakat bir şey değişmedi.

Geri
Yukarı