Masaüstü PC'de 2 Farklı Ekran Kartı Kullanmak

batu4134

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,

Benim aklıma takılan birkaç soru var ve siz değerli bilgi sahibi arkadaşlara sormak istiyorum. Şuanda elimde AMD R9 285 2 GB ekran kartı var ve ben bunun yanına AMD RX 580 takabilir miyim? Yani bu 2 farklı ekran kartını aynı anda çalıştırabilir miyim? Eğer çalıştırabiliyorsam herhangi bir oyunda aldığım FPS artışı gösterir mi? Sorularıma cevap verirseniz çok memnun kalacağım iyi günler dilerim.

Bunu yapmak için CrossFire destekli bir anakart ve bu bileşenlere yeterli gücü verecek bir PSU'ya ihtiyacınız var. CrossFire Verimsiz bir işlemdir, bi' tane daha ekran kartı alacağınıza elinizdeki ekran kartını satıp daha güçlü bir ekran kartı alın. Hem elektrikten hemde paradan tasarruf edin.

CrossFire Nedir ?? Nasıl Yapılır ?? [Resimli Anlatım]
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hayır takamazsınız. İki ekran kartının da aynı olması gerekiyor. Ayrıca CrossFire destekli bir anakart ve bu bileşenlere yeterli gücü verecek bir PSU'ya ihtiyacınız var. CrossFire Verimsiz bir işlemdir, bi' tane daha ekran kartı alacağınıza elinizdeki ekran kartını satıp daha güçlü bir ekran kartı alın. Hem elektrikten hemde paradan tasarruf edin.

CrossFire Nedir ?? Nasıl Yapılır ?? [Resimli Anlatım]
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam nVidia SLI yaparken farklı modeller kullanılabilir mi?

Hocam nVidia SLI yaparken farklı modeller kullanılabilir mi?
Aynı GPU ama farklı modeller olabilir. Örneğin; MSI GTX 1080 Gaming X ve ASUS GTX 1080 Strix gibi

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı