Masaüstü PC'de dahili HDD bilinmeyen aygıt olarak gözüküyor

Br_dogan

Femtopat
Arkadaşlar merhaba. 1 hafta önce aldığım bilgisayarda 240 GB SSD ve 1 TB HDD bulunuyor. Windows SSD'ye yüklü ve sorunsuz şekilde çalışıyor fakat oyunların ve diğer önemli dosyaların yüklü olduğu harddisk bu sabah görünmedi yeniden açıp kapattım harddiske bağlı olan 2 kabloyu söküp taktım fakat hala değişen bir şey yok maalesef. Tek şüphe ettiğim şey dün oyun yüklenirken bir akraba bilgisayara bakmak için geldi ve kurcalarken güç düğmesine bastı bilgisayarda haliyle kapandı. Yeniden açtığımda yaklaşık 15 dk süren bir onarma yaptı ve açıldığında bir sorun yoktu oyunları da gayet düzgün bir şekilde oynattı. Neden bu sabah böyle bir şey yaptı anlamadım disk sürücülerine geldiğimde bilinmeyen aygıt olarak gözüküyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

hdd.PNG

sol alttaki windows logosuna sağ tıklayıp disk yönetimine girip bi fotoğraf atabilir misin?

Başlatılmamış yazıyor burada da 🤔
Diski başlata bastığımda ise 'sanal disk yöneticisi' " bir G/Ç aygıt hatası nedeniyle istek yürütülemedi " hatasını veriyor.

Son düzenleme:
HDD'nin içindeki dosyaların silinmesini göze alıyorsan başlatılmamışa sağ tıklayıp en üsttek
Eki Görüntüle 657618

Başlatılmamış yazıyor burada da 🤔
Diski başlata bastığımda ise 'sanal disk yöneticisi' " bir G/Ç aygıt hatası nedeniyle istek yürütülemedi " hatasını veriyor.
Kardeşim kusura bakma, geç cevap verdim. Görünüşe göre harddiskin bozulmuş. Ama tam emin olabilmek için HDD'i aldığın markanın servisiyle telefonda görüş ve gerekirse, hala geçerliyse, garantiye gönder.

Geri
Yukarı