Masaüstü PC'ye Android kurmak mümkün mü?

Merhabalar arkadaşlar;
Bir arkadaşımın 2008 kalma masaüstü bilgisayarına Android kurmak isliyoruz? Fakat şu anki işletim sistemi çökmüş gibi 1 GB RAM var diye hatırlıyorum. Bahsettiğim gibi masaüstü bilgisayarına Android kurmamız mümkün mü?

Hocam galiba Android işletim sistenleri 5.nesilden sonrası işlemcileri desteklemiyor bende hepsi dev/sda hatası veriyordu açılmıyordu ama yanlış da olabilir tam emin değilim.

Evet, Prime OS diye bir laptop veya masaüstü PC'ler için Android işletim sistemi var.

Bluestacks yardımıyla kurabilirsiniz.

Emulatör dışında sanmıyorum belki ama o PC ile emulatör zor.

Bliss Os, Prime Os, Android x86 var.

Blue Stacks, Prime OS. Blue stacks icin yeterli oldugun sanmiyorum fakat Prime OS olabilir.

Download | Android-x86 buradan bilgisayarınıza uygun iso dosyasını indirip rufus yardımıyla usb belleğe yazdırdıktan sonra şu video kurulumunuza yardımcı olacaktır:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Android-x86, RemixOS ve PrimeOS kurabilirsiniz fakat önerim hafif bir Linux dağıtımı kurmanız olacaktır. Bu arada şunu da not düşeyim : PUBG Mobile gibi oyunlar oynayacaksa RemixOS ve PrimeOS klavye konusunda çok sıkıntılı.

Android Tabanlı Linux dağıtımları var.
Phoenix OS

Ayrıca burayı inceleyin :
Nedir Bu Prime OS?

Konu açılmışken sorayim Remix OS'u flasha kurup. HDD gibi göstererek çift işletim sistemi olarak kullanabilir miyiz?

Hocam galiba Android işletim sistenleri 5.nesilden sonrası işlemcileri desteklemiyor bende hepsi dev/sda hatası veriyordu açılmıyordu ama yanlış da olabilir tam emin değilim.
Vermiş oldugunuz bilgiler için teşekkür ederim, fakat android'i usb ile kurayım dvd ile mi?

Vermiş oldugunuz bilgiler için teşekkür ederim, fakat android'i usb ile kurayım dvd ile mi?
USB.
Linux kullanılabilir aslında bir bakın derim.
O da çok hafif bir OS.
PUBG ve Android oyunları için mükemmel.
Bu devir de Windows gibi kullanılacak sistem varsa Android'dir.

Bu ara da Android platformunda artık daha gerçekçi oyunlar ve kullanışlı aplikasyonlar çıkıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Açık olsa iOS var ama sadece Apple kullanabiliyor.
Onu da derdim ama malum çok kapalı, ha açık olsa ve dosyalara erişim mümkün olsa, Android'den farkı yok. Apple olmasına rağmen cihaz yine kullanıcıya kapalı.
Hocam PC de usb ile kurulum destegi yok sa
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Onu da derdim ama malum çok kapalı, ha açık olsa ve dosyalara erişim mümkün olsa, Android'den farkı yok. Apple olmasına rağmen cihaz yine kullanıcıya kapalı.

Teşekkür ederim hocam hemen deneyeceğim

Yeni konular

Geri
Yukarı