Masaüstü PC'ye Wi-fi Bağlama

yokoshi463

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, şu anda bir laptop ile oyun oynuyorum. Ben üst kattayım, modem alt katta ve ping sorunu yok denebilir. Yakın zamanda masaüstü bir bilgisayar toplamaya karar verdim ve alacağım parçaları belirledim fakat geriye tek sorun kaldı. Masaüstü wifi'a nasıl bağlayacağım? Sonrasında araştırdım ve wi fi adaptör denilen cihazı buldum. Bu cihazda uzaktan çekmeme sorunu gibi bir şey yok fakat birkaç forumda gördüğüme göre çok ping sorunuyla karşılaşılmış. Buna çözüm olarak ne yapmalıyım? Eğer ping sorunu olacaksa pc'yi hiç satın almayacağım. Modem alt katta ve alt kat bize ait yani istediğimizi yapabiliriz. Uzun bir ethernet kablosu felan çekmeli miyim pc'ye ?

Geçen modemim için anten almaya gittim orda çift antenli Wi-Fi adaptörü vardı ikinci el 20 TL aldım antenlerini çıkardım deneme amaçlı takım masaüstü pcye kalın bi duvar var aramızda ve 10 M altında film felan açtım donma ve kasılma olmadı oyunda oynadım :) Combat arms EU warface.

Merhabalar, şu anda bir laptop ile oyun oynuyorum. Ben üst kattayım, modem alt katta ve ping sorunu yok denebilir. Yakın zamanda masaüstü bir bilgisayar toplamaya karar verdim ve alacağım parçaları belirledim fakat geriye tek sorun kaldı. Masaüstü wifi'a nasıl bağlayacağım? Sonrasında araştırdım ve wi fi adaptör denilen cihazı buldum. Bu cihazda uzaktan çekmeme sorunu gibi bir şey yok fakat birkaç forumda gördüğüme göre çok ping sorunuyla karşılaşılmış. Buna çözüm olarak ne yapmalıyım? Eğer ping sorunu olacaksa pc'yi hiç satın almayacağım. Modem alt katta ve alt kat bize ait yani istediğimizi yapabiliriz. Uzun bir ethernet kablosu felan çekmeli miyim pc'ye ?
Ben kablo çekmeni öneririm daha düşük ping veriyor.

İmkânın varsa kesinlikle ethernet kablosu ile bağla bence. Ping de güzel farklar oluyor. Adabtör alacaksanda mutlaka çift antenli olmasında dikkat et. Çift anten işe yarıyor.

1-Tahminen kabloyu kaç metre çekeceksiniz.
2-Bütçeniz nedir.
3- Belirlediğiniz anakartın modeli nedir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı