Çözüldü Masaüstü pencere yöneticisi anormal RAM kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
8
Daha fazla  
Arkadaşlar daha dün Intel HD Graphics kartına güncelleme geldi. Ben de başta kurmayı denedim ancak dediğine göre doğrulanmamış sürücü dedi. Ben de DDU ile kaldırdım ve sonrasında denediğimde başarılı olarak kurabildim. Şu an Intel HD Graphics kartı bayağı iyi çalışıyor eskisine göre. Ancak;

Bugün tesadüfen görev yöneticisine girdiğimde 2.5 GB RAM kullanan masaüstü pencere yöneticisini gördüm. Anormal bir değer değil mi? Şimdiye kadar dikkatimi çekmemişti çünkü. Grafik kartıyla alakalı olabileceğini düşündüm. Önerilerinizi bekliyorum. Bu bir sorun mu? Sorun ise nasıl çözebilirim?
Arkadaşlar durum biraz can sıkıcı olmaya başladı. RAM kullanımı 16 GB RAM üzerinden 10 GB'ı gördü. Oyunda bile 8'in üstüne çıkmazdı. Şimdi Firefox açıkken 10 GB oldu.
Arkadaşlar bilen yok mu :( ?
@Recep Baltaş abi bir bakar mısın? Şu an Pencere Yöneticisi 2 GB oldu. Boşta masaüstünde bırakınca 4 GB'a bile çıktığını görüyorum. Her saniye artıyor kullandığı RAM.

Son düzenleme:
Sfc /scannow dene :) . Aklıma bir şey gelmiyor, kimse de cevap yazmıyor.
Saçma bir şekilde hallettim hocam. Evet sfc/scannow yaptım. Ardından restart attım. Düzeldi :).

Öncesinde baya kurcaladım ama geçici bir problem olduğunu keşfettim. "Sfc /scannow" yazdım. Restart attım. Düzeldi ama niye olduğuna dair bir fikrim yok.

Saçma bir şekilde hallettim hocam. Evet sfc/scannow yaptım. Ardından restart attım. Düzeldi :).

Öncesinde baya kurcaladım ama geçici bir problem olduğunu keşfettim. "Sfc /scannow" yazdım. Restart attım. Düzeldi ama niye olduğuna dair bir fikrim yok.
Amaç bozulan dosyalardı, sürücülerde de işe yarıyormuş :) .

Geri
Yukarı