Çözüldü Masaüstü pencere yöneticisi fazla RAM kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

demokan05

Centipat
Screenshot_143.png

Bu konuda daha önce konu açmıştım onu da temiz kurulum ile sorunum çözülmüştü fakat bugün bakarken gene yüksek kullanıldığını gördüm. Ne yapabilirim? Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Çözüm
Değerlerde bir sorun yok. Atmaya alıştığım malum video, izleyiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Arkadaşlar çok dertliyim. Ne olursunuz bir bakar mısınız şu olaya:
1618577032955.png

4,3 GB RAM tüketiyor arkadaşlar bu Pencere Yöneticisi. 16 GB RAM resmen boğuşuyor. Çözümü bulan var mı?

Arkadaşlar çok dertliyim. Ne olursunuz bir bakar mısınız şu olaya:
Eki Görüntüle 977435
4,3 GB RAM tüketiyor arkadaşlar bu Pencere Yöneticisi. 16 GB RAM resmen boğuşuyor. Çözümü bulan var mı?
Yeniden başlatıp denetim masasından hızlı başlatmayı kapatmayı denediniz mi? Kapatıp açmaktan bahsetmiyorum yeniden başlatmaktan bahsediyorum.

Tamamdır hocam. Hızlı Başlatma'yı kapatmadım. Kapatayım mı? Siz bu şekilde mi önüne geçtiniz?
Eğer SSD'niz varsa hızlı başlatı kapatmanın açılma süresine pek bir etkisi olmayacaktır 10 saniyde açılıyorsa 15 saniye olur. Hızlı başlatmayı kapatmak ne alaka derseniz bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda hızlı başlatma özelliği çalışmaz ve ben sadece yeniden başlattığım zaman RAM kullanımının artmadığını gördüm o nedenle her açılışta yeniden başlamış gibi olması için hızlı başlatmayı kapattım.
Kısacası hızlı başlatmayı kapatma sebebim her RAM kullanımı arttığı zaman bilgisayarı yeniden başlatmakla uğraşmak istemem. Her açılışta yeniden başlamış gibi oluyor.

Eğer SSD'niz varsa hızlı başlatı kapatmanın açılma süresine pek bir etkisi olmayacaktır 10 saniyde açılıyorsa 15 saniye olur. Hızlı başlatmayı kapatmak ne alaka derseniz bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda hızlı başlatma özelliği çalışmaz ve ben sadece yeniden başlattığım zaman RAM kullanımının artmadığını gördüm o nedenle her açılışta yeniden başlamış gibi olması için hızlı başlatmayı kapattım.
Kısacası hızlı başlatmayı kapatma sebebim her RAM kullanımı arttığı zaman bilgisayarı yeniden başlatmakla uğraşmak istemem. Her açılışta yeniden başlamış gibi oluyor.
SSD var hocam. Bende kapatayım öyleyse. Hem sanırım sistem çok az da olsa açık oluyor. Bazen Wi-Fi sürücüsü çalışma süresine bakınca saçma sapan değerleri de o yüzden görüyorum sanırım.

Dün Windows10 20h2 sürümüne geçtim ve bu sorun bende de başladı. Ne kadar öneri bulduysam denedim ama yeniden başlatmak dışında hiçbir şey artışı durdurmuyor. Nasıl çözdünüz acaba?

Dün Windows10 20h2 sürümüne geçtim ve bu sorun bende de başladı. Ne kadar öneri bulduysam denedim ama yeniden başlatmak dışında hiçbir şey artışı durdurmuyor. Nasıl çözdünüz acaba?
Denetim masasından hızlı başlatı kapatın her bilgisayarı kapatıp açtığınızda yeniden başlatmış gibi olacaksınız.

Teşekkür ederim cidden artış durdu. Şu Windows güncellemeleri insanı hep strese sokuyor. Ne çözüm denediysem işe yaramadı, dediğinizi yapınca 2 saniyede sorun çözüldü. Sağ olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı