Masaüstü pencere yöneticisi yüksek RAM kullanımı

Masa üstünüzde çok mu fazla dosya var acaba?
hayır
Bilgisayarını en son ne zaman kapattın? Görev yöneticisinde ne kadar uygulama var bir say bakalım.
58 tane arka plan işlemleri var
Bilgisayarını en son ne zaman kapattın? Görev yöneticisinde ne kadar uygulama var bir say bakalım.

en son 1 saat önce kapadım

Windows son sürümlerinde bu tür kullanımları arttırdı. Endişenelenecek bir şey yok sadece önbelleğe alıyor. Yük altına girdiğinde veya ihtiyaç halinde kendisi zaten azalıyor. Güncel şu anki çalışan sistemimden görüntü de ekleyeceğim 16 GB RAM var. 500 MB hiçbir şeyy :). Oyun vb. şeyler açtığımda kendisi 50-100 MB kadar düşüyor. 4 GB'a kadar yükselen kullanım oyun açtığımda 200 MB'a kadar çekildi. Sonuç olarak daha hızlı erişim ve kullanım için sistem RAM ihtiyacı olduğunda ise kapanıyor endişelenme.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-04-21 215120.png
    Ekran görüntüsü 2021-04-21 215120.png
    60,2 KB · Görüntüleme: 34
  • Ekran görüntüsü 2021-04-21 220154.png
    Ekran görüntüsü 2021-04-21 220154.png
    65,9 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleme:
Windows son sürümlerinde bu tür kullanımları arttırdı. Endişenelenecek bir şey yok sadece önbelleğe alıyor. Yük altına girdiğinde veya ihtiyaç halinde kendisi zaten azalıyor. Güncel şu anki çalışan sistemimden görüntü de ekleyeceğim 16 GB RAM var. 500 MB hiçbir şeyy :). Oyun vb. şeyler açtığımda kendisi 50-100 MB kadar düşüyor. 4 GB'a kadar yükselen kullanım oyun açtığımda 200 MB'a kadar çekildi. Sonuç olarak daha hızlı erişim ve kullanım için sistem RAM ihtiyacı olduğunda ise kapanıyor endişelenme.
teşekkür ederim

Hocam merhabalar. Masaüstü Pencere Yöneticisi ortalama 100-150mb ram kullanır bunun üstü normalin dışında kalır. Eğer 6. nesil sonrası Intel işlemci kullanıyorsan 27.20.100.8587 güncellemesi ve sonrası driverlarda ram sızıntısı yaratıyormuş. Aynı sorunu ben de yaşadım 1 hafta kadar araştırmadan sonra bu linkteki açıklamayı buldum ve eski bir driver yükleyerek sorunu çözdüm. Ben Windows10 21h1 güncellemesi kullandığımdan uyumlu en eski driver 28.20.100.8322 idi. Tavsiyem senin de eski drivera dönüş yapman. Listeyi burdan bulabilirsin.

Geri
Yukarı