Masaüstü pencere yöneticisi yüksek RAM kullanıyor

0tac

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sadece 2 pencere açık ama masaüstü pencere yöneticisi 1600 MB kullanıyor. Windows boş RAM bulunca yüksek değerler kullanır ama başka bir uygulama açıldığında düşer diye bir şey hatırlıyorum ama bana yine de çok gibi geldi. Bilgisayarda 16 GB RAM var. Dosya konumu açınca dwm.exe adında bir dosya çıkıyor.

Sadece 2 pencere açık ama masaüstü pencere yöneticisi 1600 MB kullanıyor. Windows boş RAM bulunca yüksek değerler kullanır ama başka bir uygulama açıldığında düşer diye bir şey hatırlıyorum ama bana yine de çok gibi geldi. Bilgisayarda 16 GB RAM var. Dosya konumu açınca dwm.exe adında bir dosya çıkıyor.

RAM kullanması normal. Yüksek RAM isteyen uygulamalar açınca Windows ona göre ayarlıyor tabii.

Sisteminde yüklü olan ram miktarı ne kadar yüksek olursa windows da önbelleğe ayırmak için o kadar rami kullanır. Çok normal. dwm.exe ise "Desktop Window Manager" anlamına gelmekte.

Yeni konular

Geri
Yukarı