Masaüstü programlama için Java vs C#

Benim fikrim C#'dan yana. Çünkü Microsoft sürekli olarak güncel tutuyor ve Windows'a hazır hale getiriyor. Java daha güvenlikli bir dil ancak büyük bir şirkette çalışma güvenlik gibi amacın yoksa hiç bulaşma gereksiz zor ve uzun(C# da güvenlidir ama şu an Java bu konuda daha iyi). İkisi de nesne tabanlı dillerdir o yüzden bence en hızlı yol alabileceğine bak ben C# derim.

Son düzenleyen: Moderatör:
JavaFX çok hoş.
Örnek videolar:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Daha önce yaptığım masaüstü bir uygulama:

JavaFX'de masaüstü uygulamaya CSS uygulayabiliyorsunuz.

Benim fikrim C#'dan yana. Çünkü Microsoft sürekli olarak güncel tutuyor ve Windows'a hazır hale getiriyor. Java daha güvenlikli bir dil ancak büyük bir şirkette çalışma güvenlik gibi amacın yoksa hiç bulaşma gereksiz zor ve uzun(C# da güvenlidir ama şu an Java bu konuda daha iyi). İkisi de nesne tabanlı dillerdir o yüzden bence en hızlı yol alabileceğine bak ben C# derim.
Mesajından anladığım şu. C# ve javanın syntax'ı benzer olsa da java daha komplike ve kod yazması uzun. C# başlangıç dostudur fakat çoğu ''yurtdışı'' tabanlı şirketler Java kullanıyor.

Mesajından anladığım şu. C# ve Java'nın Syntax'ı benzer olsa da Java daha komplike ve kod yazması uzun. C# başlangıç dostudur fakat çoğu "yurt dışı" tabanlı şirketler Java kullanıyor.

Aynen öyle syntax aynı sayılır. Ben üniversitede Java gördüm ancak C#'a geçtim database bağlantıları falan daha kolay eklentiler Framework'ler daha fazla. Zaten birinden diğerine geçersen de kütüphaneleri ve Oos'yi öğrenmen gerekecek. Diploma olmadan yutdışı zor.

Geri
Yukarı