Masaüstü sağ tık menüsünde Radeon Ayarları yok

YunusLatifTuna

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 4060Ti 16 GB / Ryzen 7 5700x / 16 GB 3000 MHz DDR4 / MSİ MAG B550 Tomahawk / Aorus Waterforce 240mm / 550w 80+ Bronze Corsair / Corsair Carbide Spec-05
Arkadaşlar ekran kartım: AMD Radeon HD 8500M/AMD Radeon R3 ancak AMD Radeon R3 ekran kartım işlemcinin üzerine kurulu. AMD'nin sitesinden 18.1.1 driver sürümünü indiriyorum, yani en son sürümünü ancak nedense kurup yeniden başlattığım zaman masaüstünde sağ tık yaptığımda Radeon Ayarları yazması gereken yerde hiç bir şey yazmıyor. Diğer sürümlerini de kurdum kaldırdım 3 kez yeniden kurdum ancak yine olmadı. Yardım edin lütfen.

Sistem simgelerinde (görev çubuğunda) Radeon simgesi görünüyor mu? Veya son yüklenenler kısmında bu arayüze ulaşabiliyor musunuz?

Eğer ulaşamıyorsanız Windows kendi kendine kaldırıyor olabilir çünkü ben de bu sorunu yaşıyorum. Ne zaman bilgisayara restart atsam yok oluyordu Radeon arayüzü ve "No amd graphics driver is installed or the amd driver is not functioning properly" hatası veriyordu. Artık Windows Update üzerinden yapıyorum ekran kartı sürücü güncelleştirmelerimi.

Aşağıdaki rehbere göre kaldır. Sonra tekrar yükle.
DDU ile AMD ve NVIDIA Sürücü Kaldırma Rehberi
Öyle yaptım zaten ancak nedense yine olmadı

Sistem simgelerinde (görev çubuğunda) Radeon simgesi görünüyor mu? Veya son yüklenenler kısmında bu arayüze ulaşabiliyor musunuz?

Eğer ulaşamıyorsanız Windows kendi kendine kaldırıyor olabilir çünkü ben de bu sorunu yaşıyorum. Ne zaman bilgisayara restart atsam yok oluyordu Radeon arayüzü ve "No amd graphics driver is installed or the amd driver is not functioning properly" hatası veriyordu. Artık Windows Update üzerinden yapıyorum ekran kartı sürücü güncelleştirmelerimi.
Öyle yapsam da program oyunlar için cidden çok önem taşıyor. Performans açısından. Ve evet AMD Radeon Settings görünmüyor.

Öyle yaptım zaten ancak nedense yine olmadı

Öyle yapsam da program oyunlar için cidden çok önem taşıyor. Performans açısından. Ve evet AMD Radeon Settings görünmüyor.
Bence kafa takılacak bişey değil yeni yazılımlarda nvidia ve amd açısından aynı direk windows kısmından yaz çalıştır.

Arkadaşlar benim bilgisayarımda AMD Radeon HD 7600M series AMD sitesinden bunu yükledim sonra kurdum sonra yeniden başlattım ama hiçbir şey gelmedi normalde cnext diye klasör gelmesi lazım ve onun içindene Radeon settings uygulaması olması lazım buraya kadar tamam ama ilk başta dediğim cnext klasörü gelmiyor o gelmediği içinde masaüstene sağ tıkladığımda gelmiyor yani sıkışık bir durumdayım kaç defa yeniden başlattım kaç defa yükledim sildim bilgisayarın işlemcisi yanacağından korktum o yüzden bir daha yüklemedim.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-01-26 164501.png
    Ekran görüntüsü 2022-01-26 164501.png
    550,1 KB · Görüntüleme: 715

Yeni konular

Geri
Yukarı