Masaüstü Sistem RAM Yükseltme

Velipro33

Hectopat
Daha fazla  
Evdeki masaüstü bilgisayarıma RAM takviyesi yapacağım. Anakartıma 8 GB takacağım. Anakartımın sitesinde aşağıdaki bilgiler yazıyor. Vatan Computer'den önerin, bilgisayarım 64 bit.

1. 8 GB'a kadar sistem belleğini destekleyen 2 x 1,5V DDR3 DIMM soketleri
    * Windows 32 bit işletim sistemi sınırlaması nedeniyle, 4 GB'den fazla fiziksel bellek takıldığında, görüntülenen gerçek bellek boyutu 4 GB'den az olacaktır.
  2. Çift kanallı bellek mimarisi
  3. DDR3 1333 (OC) / 1066/800 MHz bellek modülleri için destek

Son düzenleyen: Moderatör:
2 slotta toplam 8 GB bellek desteği var, yani tek modül 8 GB bellek kullanamazsınız. 2x4 şeklinde olmalı.
1333 MHz, CL9 bir RAM alabilirsiniz. 2x4 olmasına dikkat edin.
Sıfır ürün bulmanız zor, bulsanız da pahalı olacaktır. İkinci el sitelerinde güvenli e-ticaret yöntemi ile alışveriş yapmanızı öneririm.

2 slotta toplam 8 GB bellek desteği var, yani tek modül 8 GB bellek kullanamazsınız. 2x4 şeklinde olmalı.
1333 MHz, CL9 bir RAM alabilirsiniz. 2x4 olmasına dikkat edin.
Sıfır ürün bulmanız zor, bulsanız da pahalı olacaktır. İkinci el sitelerinde güvenli e-ticaret yöntemi ile alışveriş yapmanızı öneririm.
Tek modül 8 GB neden kullanamasın? Benim anakart 8 GB destekliyor ve ben 8 GB RAM taktım. Yanına 4 veya 8 takamayacağımdan dolayı anakartı değiştirmeye karar verdim. Fakat tek başına 8 GB kullanabilir ama fazlasını takamaz. Daha iyi çalışmasını istiyor ise 2x4 yapabilir ama diğer türlü bir sorun oluşmaz. İki slotta toplam bellek desteği sadece Windows'un 32 bit'i için geçerlidir. 64 bit kurulması halinde tek modül 8 GB takılması sorun yaratmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek modül 8 GB neden kullanamasın? Benim anakart 8 GB destekliyor ve ben 8 GB RAM taktım. Yanına 4 veya 8 takamayacağımdan dolayı anakartı değiştirmeye karar verdim. Fakat tek başına 8 GB kullanabilir ama fazlasını takamaz
Bu istisna. Her anakartta geçerli değil.
İki slotta toplam bellek desteği sadece Windows'un 32 bit'i için geçerlidir.
Slottaki bellek miktarının Windows'un 32 bit olmasıyla bir alakası yok. 2 slotta da, tek slotta da 8 GB olsa durum aynı olur.

Daha detaylı cevap almak isteniyorsa, sistemin tamamı belirtilmeli.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı