Çözüldü Masaüstü sistemde ekran gidip geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

crysxis

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba 7 8 ay önce masaüstü bilgisayar aldım son birkaç haftadır ekran kararıp gidiyor geliyor. Kablodan diye düşünüp yeni HDMI aldım düzelmedi. Ekran kartında temassızlık vardır diye düşündüm söktüm taktım olmadı. Üçlü prizi değiştirdim, ekran kartı driverlarını güncelledim sorun devam ediyor. Ne yapmam lazım?

Dosya Ekleri

• IMG_1083.png
    IMG_1083.png
    494 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG_1084.png
    IMG_1084.png
    418,2 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG_1085.png
    IMG_1085.png
    440,5 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba 7 8 ay önce masaüstü bilgisayar aldım son birkaç haftadır ekran kararıp gidiyor geliyor. Kablodan diye düşünüp yeni HDMI aldım düzelmedi. Ekran kartında temassızlık vardır diye düşündüm söktüm taktım olmadı. Üçlü prizi değiştirdim, ekran kartı driverlarını güncelledim sorun devam ediyor. Ne yapmam lazım?

Ekran kartınız ne ayrıca MSI Afterburner ile sıcaklık değerlerinizi paylaşır mısınız?

Sorun tam olarak ne zaman gerçekleşiyor. Yani bilgisayarı açınca mı oyuna girince mi çok fazla uygulama açınca mı? Teknik bilgim yok ama sorunu detaylandırırsak çözüme daha iyi yaklaşırız.

Ekran kartınız ne ayrıca MSI Afterburner ile sıcaklık değerlerinizi paylaşır mısınız?

RTX 4070 bilgisayar yeni açılınca da oluyor.

Sorun tam olarak ne zaman gerçekleşiyor. Yani bilgisayarı açınca mı oyuna girince mi çok fazla uygulama açınca mı? Teknik bilgim yok ama sorunu detaylandırırsak çözüme daha iyi yaklaşırız.

Açılınca da oluyor, oyuna girince de. Ama genelde oyuna girince oluyor.

Tamam o zaman HWİnfo64 uygulaması üzerinden Sensörler kategorisine girip ekran kapanmadan değerlerinizi atabilirmisiniz. Eğerki yazılımsal bir sorun varsa çözmeye çalışalım. Teknik bir sorunsa çözebilirsek yardımcı olmaya çalışalım.

Ekran kartını 2.el mi almıştınız sıfır mı almıştınız.

Tamam o zaman HWiNFO64 uygulaması üzerinden sensörler kategorisine girip ekran kapanmadan değerlerinizi atabilir misiniz? Eğer ki yazılımsal bir sorun varsa çözmeye çalışalım. Teknik bir sorunsa çözebilirsek yardımcı olmaya çalışalım.

Ekran kartını 2.el mi almıştınız sıfır mı almıştınız.

Birazdan yapar atarım. Sıfır aldım.

Hayır hiç denemedim.
Deneseniz güzel olur. Sorun HDMI portunda mı yoksa DisplayPort da mı öğrenmiş oluruz. Yani eğerki aynı hatayı verirse başka ihtimalleri düşünürüz.

Birde yukarda dediğim program dan sensörler kısmındaki ekran kartı bölümünü ss atarsanız ona da bakalım.

Birde dış etken olarak Kasanın durumu nasıl havalandırma açısından havayı rahatça alıp tahliye edebiliyormu?
Kaç adet fan var? Ön tarafı cam mı yoksa ızagaralı(mesh) mi?
Müsaitse görüntü de atabilirmisiniz veya yazadabilirsiniz. Bu seçenekleride elersek güzel olur.

Onun dışında ekran kartının portlarında eziklik veya bükülme varmı monitörün portlarında eziklik veya bükülme varmı?

Aslında ilk başta sormam gereken şey şimdi aklıma geldi. Power supply markası ve kaç watt olduğunu yazarmısınız belki güç yetmiyor olabilir. Ekran kartına gücü direk mi verdiniz yoksa çoklayıcı mı kullandınız?

Çok soru sordum ama hepsi elenmesi gereken detaylar? Bunların hepsini yazarsanız veya isterseniz görüntü atın farketmez. Bildiğim kadarı ile yardımcı olayım.

Birde Ekran kartı marka ve modelini de yazarsanız ona da bakalım

Deneseniz güzel olur. Sorun HDMI portunda mı yoksa DisplayPort'da mı öğrenmiş oluruz. Yani eğer ki aynı hatayı verirse başka ihtimalleri düşünürüz.

Bir de yukarıda dediğim programdan sensörler kısmındaki ekran kartı bölümünü SS atarsanız ona da bakalım.

Bir de dış etken olarak kasanın durumu nasıl havalandırma açısından havayı rahatça alıp tahliye edebiliyor mu?
Müsaitse görüntü de atabilir misiniz veya yazadabilirsiniz. Bu seçenekleride elersek güzel olur.

Onun dışında ekran kartının portlarında eziklik veya bükülme var mı monitörün portlarında eziklik veya bükülme var mı?

Aslında ilk başta sormam gereken şey şimdi aklıma geldi. Power Supply markası ve kaç watt olduğunu yazar mısınız belki güç yetmiyor olabilir. Ekran kartına gücü direkt mi verdiniz yoksa çoklayıcı mı kullandınız?

Çok soru sordum ama hepsi elenmesi gereken detaylar? Bunların hepsini yazarsanız veya isterseniz görüntü atın fark etmez. Bildiğim kadarı ile yardımcı olayım.

Bir de ekran kartı marka ve modelini de yazarsanız ona da bakalım.

Eziklik veya bükülme yok.

Deneseniz güzel olur. Sorun HDMI portunda mı yoksa DisplayPort'da mı öğrenmiş oluruz. Yani eğer ki aynı hatayı verirse başka ihtimalleri düşünürüz.

Bir de yukarıda dediğim programdan sensörler kısmındaki ekran kartı bölümünü SS atarsanız ona da bakalım.

Bir de dış etken olarak kasanın durumu nasıl havalandırma açısından havayı rahatça alıp tahliye edebiliyor mu?
Müsaitse görüntü de atabilir misiniz veya yazadabilirsiniz. Bu seçenekleride elersek güzel olur.

Onun dışında ekran kartının portlarında eziklik veya bükülme var mı monitörün portlarında eziklik veya bükülme var mı?

Aslında ilk başta sormam gereken şey şimdi aklıma geldi. Power Supply markası ve kaç watt olduğunu yazar mısınız belki güç yetmiyor olabilir. Ekran kartına gücü direkt mi verdiniz yoksa çoklayıcı mı kullandınız?

Çok soru sordum ama hepsi elenmesi gereken detaylar? Bunların hepsini yazarsanız veya isterseniz görüntü atın fark etmez. Bildiğim kadarı ile yardımcı olayım.

Bir de ekran kartı marka ve modelini de yazarsanız ona da bakalım.

ASUS Dual GeForce RTX 4070 OC 12 GB GDDR6X 192 bit ekran kartımda bu.​

Dosya Ekleri

• IMG_1097.jpeg
    IMG_1097.jpeg
    143,1 KB · Görüntüleme: 12
  • IMG_1096.jpeg
    IMG_1096.jpeg
    135,1 KB · Görüntüleme: 9
  • IMG_1095.jpeg
    IMG_1095.jpeg
    193,9 KB · Görüntüleme: 11
  • IMG_1094.jpeg