Masaüstü vs Dizüstü Sorunsalı

Daha fazla  
Arkadaşlar bu aralar bilgisayar almayı düşünüyorum. Ama şöyle bir noktaya takıldım. Hazır param yok ve taksitle alacağım. Telekomdan 24 taksitle dizüstü alabilirim veya 6 taksit masaüstü alacağım. Ama aylık en fazla 200 TL ödeyebiliyorum. Bilemediniz 250 TL. Şimdi ne yapmalıyım? Masaüstü(en fazla 1200 TL) alıp 6 ayda bitirmek ya da dizüstü(2500 TL falan civarı) alıp 24 ay ödemeli miyim? (Sonra masaüstüne ekleme yapabilirim.)

İleride üniversite de yanına götüreceğin bilgisayarın olması istiyorsan laptop daha avantajlı. Ancak performans istersen masaüstü tavsiye ederim. Karar senin.

Bu şartlar altında dizüstü tercih ederdim. Masaüstü alsan, bunun monitörü var, klavyesi var, faresi var, hoparlörü var, masası var, yani var oğlu var. Dizüstünde kart okuyucusundan DVD sürücüsüne kadar var oğlu var. Dizüstünde masa derdi yok, mekan derdi yok. Normal şartlarda masaüstü ama bu sartlara pek uygun degil.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı