Masaüstü vs laptop oyun motoru farkı / Zula

İşletim sistemi
Windows 11

BenKainatım

Centipat
Daha fazla  
Selam.
İnternet kafede arkadaşlarla Zula oynuyoruz. Evde de Monster laptop var fakat laptop monitörü küçük olduğu için laptopta rakipleri görme konusunda sıkıntı yaşıyorum bu yüzden internete gidiyoruz fakat orada da fark evde rakipleri görünce vurabiliyorken burada sanki biraz gecikmeli oluyor gibi her şey. Monster da 144 Hz monitör var internet kafede de 240 Hz monitörler var Zula'da zaten 250-270 FPS iki yerde de alınabiliyor.
Benim sorum ise şu Zula olsun veya CS:GO gibi başka bir FPS oyunu olsun sistemin kaç FPS vereceğini önemsemeden oyunu laptop+ monitör şeklinde çalıştırmak ile masaüstü çalıştırdığımızda tamamen aynı oyunu mu görürüz ve aynı hissiyatta oynarız yani demek istediğim internet kafedeki monitörü alıp eve götürsem aynı kafede oynadığım gibi mi grafik, oyun akışı, tepki süresi vs. beni karşılar.
Evde TurkNet 1000 Mbit internet var internet kafede biraz ping sorunu var fakat oyun evde de kafede de 1920x1080 standart çözünürlükte ama sanki bana farklıymış gibi geliyor. Bir de sanki PlayStation oyunları PC'ye çıkınca oynayış mekanikleri değişiyor ya aynı öyle bir fark varmış gibi hissediyorum.
Özet olarak geçmek gerekirse eve internet kafedeki monitörden alsam laptop + monitör yaptığımda internet kafedeki PC ile aynı setup olur mu arada biraz FPS farkı olabilir ama oyun mekaniği değişir mi onu merak ediyorum şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun mekaniği değişmez tabi ki de, 240 HZ farkından size öyle gelmiştir diye düşünüyorum. Büyük ihtimalle oranın gecikmesi monitör farkindan dolayı da daha iyidir.

PlayStation'dan PC'ye geçişte oyunların değişmesi ile dizüstünden masaüstüne geçişte oyunların değişiyor gibi gözükmesi farklı şeyler. Dizüstü bileşenler aslında masaüstü bileşenlerin ucundan kırpılmış hali fakat PS ile PC tamamen farklı platformlar. Muhtemelen, ekranın boyut ve tazeleme hızı farından dolayı size öyle geliyordur. Yoksa ikisi de aynı şey sayılır.

Yeni konular

Geri
Yukarı