Çözüldü Masaüstünde %98 RAM kullanılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yusufefedir

Femtopat
Daha fazla  
Masaüstünde toplam 16 GB olan RAM'in 15, 7GB RAM kullanımı sabit var yani Chrome falan açık fakat Chrome açık değilken de aynı seviyelerde olduğu için herhangi bir programdan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Görev yöneticisi ve sistem bileşenlerini ekledim, yardımcı olabilir misiniz?
1614058615178.png
1614058680920.png
1614058840868.png

Çözüm
Windows güncellemesi var, o kullanıyordur. O değilse de virüs vardır, MBAM ile tarayın.
Hocam windows güncellemeleri 11GB ram harcamıyor büyük ihtimalle virüs var
Hocam büyük ihtimalle virüs var ve kaspersky gibi anti-virüsler ile tarama yapmalısın, kaspersky normalde ücretli ama ücretsiz deneme sürümü var onu kullanabilirsin; https://www.kaspersky.com.tr/free-antivirus burada kendi resmi sitesinin linki ücretsiz deneme sürümünü kullanarak sistemini tarayabilirsin. Görev Yöneticisinde işlemler bölümünü atarsan daha iyi anlarım.
Hocam Windows güncellemeleri 11GB RAM harcamıyor büyük ihtimalle virüs var.
Hocam büyük ihtimalle virüs var ve Kaspersky gibi Anti-Virüs'ler ile tarama yapmalısın, Kaspersky normalde ücretli ama ücretsiz deneme sürümü var onu kullanabilirsin; https://www.kaspersky.com.tr/free-antivirus burada kendi resmi sitesinin linki ücretsiz deneme sürümünü kullanarak sistemini tarayabilirsin. Görev yöneticisinde işlemler bölümünü atarsan daha iyi anlarım.

Hocam Kaspersky Security Cloud ücretsiz adı üstünde. Deneme sürümü indirmesine gerek yok. Ama ben indirdikten sonra kullanacağım kullandıktan sonrada kaldıracağım diyorsa arkadaş Kaspersky Total Security deneme sürümünü öneririm bende.

Microdoft Team'sı kapatmanız sizin için faydalı olur başlangçtan da kapatmanınızı öneririm.

Artı -1 Eksi
Masaüstünde toplam 16 GB olan RAM'in 15, 7GB RAM kullanımı sabit var yani Chrome falan açık fakat Chrome açık değilken de aynı seviyelerde olduğu için herhangi bir programdan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Görev yöneticisi ve sistem bileşenlerini ekledim, yardımcı olabilir misiniz?
Eki Görüntüle 891886Eki Görüntüle 891888Eki Görüntüle 891890

Hocam arkada RAM test aracı gibi vb bir şey açık unutmuş olabilir misiniz veya cihazı yere düşürdüyseniz RAM'ler slottan hafif oynamış olabilir.

Hocam microsoft teams ve google'ın bu kadar harcaması normaldir bende de 1GB ram onlar harcıyor ama senin 16GB ram in var ve muhtemelen arkaplanda birçok şey çalışıyor virüs bulaşma ihtimali vardır o yüzden size vereceğim linkten kaspersky anti-virüsü indirin ücretli yazılımın üzretsiz deneme sürümüdür oradan virüs taramasını yapın (tam tarama) https://www.kaspersky.com.tr/free-antivirus
Hocam Kaspersky Security Cloud ücretsiz adı üstünde. Deneme sürümü indirmesine gerek yok. Ama ben indirdikten sonra kullanacağım kullandıktan sonrada kaldıracağım diyorsa arkadaş Kaspersky Total Security deneme sürümünü öneririm bende.
Hocam kaspersky ın total security ile diğer ürünleri arasında virüs taramasında bir fark yok ben internet security 2sene lik sürümün kullanıyorum ve tek farkı sadece ek özellikleri (banka koruması, gizlilik koruması.. vs. gibi) yani siz hangi sürümünü indirirseniz indirin temel anti-virüs koruması aynıdır.

Geri
Yukarı